Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Myślenice)
PP Myślenice: Orły nie dały rady2011-08-10 23:33:00

Orzeł Myślenice przegrał z Gościbią Sułkowice 0-2 w meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

Orzeł nawiązał równorzędną walkę z Gościbią, jednak to rywale wykazali więcej sprytu i wygrali, wykorzystując błędy jakie przytrafiały się Orłowcom. W I połowie miejscowi stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak brakowało im zimnej krwi pod bramką przeciwnika.

Gościbia mogła wyjść na prowadzenie po strzale głową jednego z zawodników, który skierował piłkę w stronę bramki po dośrodkowaniu z kornera. Świetnie zachował się Lesiński wybijając futbolówkę z linii bramkowej. W kolejnej sytuacji Orła przed utratą bramki uratował Pajka, który sparował techniczny strzał napastnika rywali.

W końcówce I połowy bez zarzutu sprawujący się na środku obrony (nominalnie napastnik) Mistarz podłączył się do akcji ofensywnej i zabrakło go w defensywie, gdy skuteczną kontrę wyprowadzili sułkowiczanie. Prostopadłą piłkę przejął jeden z napastników i mocnym strzałem z rogu szesnastki trafił w "okienko".

Druga połowa była lepsza w wykonaniu Orła. Rywale mając promujący ich awansem do kolejnej rundy rezultat cofnęli się do defensywy, ale skomasowane ataki myśleniczan nie przynosiły pożądanego skutku. Na domiar złego po jednej z nielicznych kontr fatalny klops przydarzył się bramkarzowi Orła Pajce, który minął się z piłką tuż za polem karnym, dopadł do niej napastnik rywali i skierował ją do pustej bramki.