Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Myślenice)
PP Myślenice: Kłopoty Pcimianki2011-08-07 20:36:00

V-ligowa Pcimianka miała kłopoty z A-klasowym Toporem w meczu I rundy Pucharu Polski w Myślenickiem. Zespół z Tenczyna prowadził 3-1, rywale wyrównali po przerwie, a zwycięskiego gola strzelili na 5 minut przed końcem (Marszalik).

I runda Pucharu Polski w Myślenickiem:

Niedziela

Topór Tenczyn (A) - Pcimianka Pcim (V) 3-4 (3-2)
Cyrhla Krzczonów (B) - Górki Myślenice (B) 3-0 (0-0)
Iskra Głogoczów (B) - Halniak Zawada (B) 1-4

Sobotnie wyniki

LKS Rudnik (A) - Sęp Droginia (V) 0-0, karne 3-5
Jawor Jawornik (B) - Hejnał Krzyszkowice (V) 3-4 (1-1)

Do rozegrania w I rundzie

Środa, 10 sierpnia
17.30 Orzeł Nowa Wieś (B) - Iskra Brzączowice (A)
17.30 Orzeł Myślenice (V) - Gościbia Sułkowice (V)

Sobota, 20 sierpnia
17.00 Raba Dobczyce (V) - Jordan Zakliczyn (V)

rst

Topór Tenczyn – Pcimianka Pcim 3-4 (3-2)

PCIMIANKA:
Buksiak (27 Sajbor) – Filipek, Moskal, K. Pandyra, Kuboń – Salawa, Marszalik, Wolski, Burtan – Muniak, Gacek.

Topór strzelił bramkę już w 5. minucie po rzucie rożnym. Odpowiedź Pcimianki była natychmiastowa, wyrównał Burtan. Kolejne gapiostwo w defensywie kosztowało Pcimiankę stratę drugiej bramki w 12. minucie. W 25. minucie wychodzący sam na sam zawodnik Topora został powstrzymany przez Buksiaka, ten zderzył się niefortunnie z wracającym Kacprem Pandyrą i konieczna była zmiana w bramce. Boisko opuścił ze spuchniętym łukiem brwiowym Buksiak, a w jego miejsce wszedł Sajbor. Zanim to jeszcze nastąpiło – stojący awaryjnie w bramce Tadeusz Filipek musiał wyciągać piłkę z siatki. Po szybkiej kontrze Topór strzelił 3. gola. Jeszcze przed przerwą Pcimianka po ładnym strzale Wolskiego z 25 metrów uzyskała 2. bramkę.

W drugiej połowie dopiero w 70. minucie znakomite podanie Marszalika otworzyło drogę do bramki Burtanowi. W 85. minucie po rzucie rożnym piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Marek Marszallik, zdobywając zwycięskiego gola dla pcimian.

W drużynie z Pcimia zadebiutowali Paweł Gacek (rocznik 94), Kacper Pandyra (93), Józef Sajbor (93) oraz Krzysztof Buksiak (94), który jednak musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu kontuzji.