Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)

Juvenia Prandocin - Tytan Polekarcice 5-1 (2-0)

4-1 ??? 71
5-1 Kolasa 83
JUVENIA
: Walka (59 Kościej) - Natkaniec (46 Ząbczyński), Zdeb, Pater, Bursa - Puchała, Komenda, Zębala, Przemysław Lepiarczyk - Borgiasz (66 Kolasa), Kolano (80 Kubuśka).

Mecz czołowych drużyn budził wiele emocji, tym bardziej, że tydzień temu Tytan pokonał innego kandydata do awansu - Jastrzębiec 2-1.

Na samym początku dobrą sytuację mieli goście, kiedy po wrzucie z autu i strzale napastnika piłkę z linii bramkowej wybił Bursa. Jednak już w 8 minucie było 1-0. Kolano zdobył bramkę w zamieszaniu w polu karnym Tytana.

Juvenia w dalszym ciągu stwarzała groźne sytuacje i kreowała ciekawe akcje. Jedną z nich rozpoczął Puchała, minął dwóch zawodników i podał do Kolany, który minimalnie przestrzelił. Tytan również miał swoje okazje. Pomocnik gości po wrzucie z autu trafił w poprzeczkę. Na koniec pierwszej połowy Bursa popisał się prostopadłym podaniem do Kolany, który w sytuacji "sam na sam" strzelił w "długi" róg, nie dając szans bramkarzowi.

W przerwie dokonana została jedna zmiana, za kontuzjowanego Natkańca wszedł Ząbczyński. Drugą odsłonę z wysokiego C rozpoczęli gospodarze. Najpierw po wrzutce w pole karne gości obrońca niefortunnie próbował wybijać futbolówkę, która przelobowała bezradnego bramkarza. Kilka minut później Kolano cieszył się po raz trzeci. Sprytnie rozegrany aut i ładny strzał z półwoleja zaskoczył bramkarza, który nawet się nie ruszył.

Juvenia próbowała kontrolować grę, a Tytan starał się atakować za wszelką cenę. Po jednym z tych ataków udało się gościom szczęśliwie zdobyć honorowego gola. Na skutek kontuzji bramkarz Tytana został zmieniony, a między słupkami stanął zawodnik z pola. W 83. minucie wynik ustalił wprowadzony do gry Kolasa, który wykorzystał dogranie Puchały i strzelił pod interweniującym golkiperem. Juvenia zasłużenie wygrała i utrzymała pozycję lidera.