Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)

Pogoń Wronin - Płomień Kościelec 1-1 (1-0)

1-0 Piotr Krężołek
1-1 ???

POGOŃ: Jabłoński - Zakrocki, G. Sosin, Mączka, J. Sosin (73 Szopa), Nowak (46 Michalski), Paszkot (80 Stanula), Makuła, Świdziński, Krężołek (60 Wypych), Niemczyk.

Pogoń przystąpiła do meczu zmotywowana i w zmienionym składzie w porównaniu do ostatniej kolejki. Kilka pierwszych minut meczu było bardzo wyrównane i ostrożne w wykonaniu obu drużyn. Jednak z upływem czasu gospodarze atakowali coraz śmielej. Wszystko ładnie wyglądało do pola karnego Płomienia, jednak w decydującej fazie akcji brakowało wykończenia.

Wronin atakował głównie prawą stroną. Po jednej z takich akcji Świdziński dokładnie dośrodkował w pole karne, a Krężołek precyzyjnym strzałem głową otworzył wynik. Pogoń nie poprzestała na tym, wkrótce nastąpiła kopia akcji bramkowej, ale Niemczyk główkował nad poprzeczką. Niebawem kolejna akcja - Paszkota z Niemczykiem, ten pierwszy znalazł się w idealnej sytuacji, lecz nie trafił w bramkę. Z kolei w poprzeczkę uderzył z wolnego G. Sosin. Płomień próbował długimi podaniami uruchomić swoich bardzo szybkich skrzydłowych, ale obrona Pogoni grała skutecznie.

W drugiej połowie to Płomień mocniej atakował, natomiast Pogoń grożnie kontratakowała. Goście mieli kilka idealnych okazji do wyrównania. Pogoń było blisko podwyższenia wyniku, dwukrotnie w polu karnym znalazł się J. Sosin, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Wypych w sytuacji sam na sam trafił prosto w ręce golkipera. Nieskuteczność się zemściła na gospodarzach - Płomień strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Oba zespoły miały mnóstwo sytuacji strzeleckich, obiektywnie patrząc, remis 1-1 jest sprawiedliwy.