Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)
Zacięty i emocjonujący mecz w Prandocinie

Juvenia Prandocin - Pogoń Wronin 4-2 (2-0)

3-2 ???
4-2 Puchała
JUVENIA
: Walka - Ząbczyński, Bursa, Grojec - Natkaniec (63 Zdeb), Komenda, Pater, Zębala - Kolasa (86 Ciszewski), Sado (43 Lepiarczyk), Puchała.

Gospodarze od razu zaatakowali, co bardzo szybko przyniosło pierwszą bramkę. Sado przejął piłkę na połowie gości, przebiegł parę metrów i trafił w słupek, ale na miejscu był Puchała, który dobił futbolówkę. Juvenia miała inicjatywę, rywale atakowali sporadycznie, ale za to groźnie. Drugiego gola zespół z Prandocina zdobył z karnego. Jedenastkę za faul na Kolasie na bramkę zamienił niezawodny Pater. Pod koniec I połowy Pogoń miała dobrą okazję, ale w zamieszaniu w polu karnym lepiej zorientowali się obrońcy gospodarzy.

Na początku drugiej odsłony w poprzeczkę uderzył Pater. Na 3-0 podwyższył Zębala, który dobiegł do końcowej linii, próbował dośrodkowania, które przy pomocy bramkarza gości znalazło się w siatce.

Od tej chwili zaczęły się kłopoty gospodarzy. Najpierw chaotyczne wybijanie piłki wykorzystał gracz gości, który z 16 metrów z półwoleja umieścił piłkę przy słupku. Niespełna dwie minuty później Walka niepewnie łapał piłkę, wyłuskał ją napastnik Pogoni i strzelił; próbował wybijać z linii bramkowej Zdeb, ale trafił w słupek i padła bramka... Podbudowana Pogoń wywęszyła swoją szansę i dalej naciskała Juvenię, która wybijała piłkę do przodu. Po jednym z takich wybić Lepiarczyk klatką odegrał do Puchały, a ten mocnym strzałem z 12. metra ustalił wynik.

Spotkanie obfitowało w ostre faule i sędzia pokazał sporo żółtych kartoników.