Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Kraków III)
Dwucyfrówka w Wołowicach

Piast II Wołowice - Grzegórzecki Kraków 0-3 walkower

Na boisku 10-3 (2-2)
Gole dla Piasta II: Tomczak 4, Budziaszek 2, Szczypczyk, K. Buczek, Kurzeja, Strączek
PIAST: Grzywa, Kurzeja, Bator, Kielar, P. Buczek (50 Korczek), Budziaszek (85 Królik), Szczypczyk, K. Buczek (75 Strączek), Hajduga, Tomczak.

Grzegórzecki przyjechał do Wołowic jako faworyt, gdyż od początku rozgrywek nie przegrał ani jednego spotkania. Wyjechał z bagażem 10 goli.

Gospodarze byli wzmocnieni trzema graczami pierwszej drużyny, która pauzowała w tej kolejce V ligi. Wynik otworzył Szczypczyk, który przyjął na 5. metrze wrzutkę ze środka boiska i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Wyrównanie nastąpiło błyskawicznie. Kilkanaście minut później było 2-1 po strzale głową K. Buczka, ale ponownie krakowianie odrobili stratę.

Po przerwie po raz trzeci prowadzenie objęli gospodarze - po strzale Tomczaka. Goście po raz trzeci wyrównali, niemal natychmiast...

W tym momencie nastąpiła metamorfoza Piasta. Stało się to m.in. dzięki wejściu na boisko Korczka, który jak przystało na rasowego playmakera - rządził i dzielił. Efektem było 7 bramek w ciągu niespełna pół godziny. Rafał Tomczak skompletował swój pierwszy w Piaście hat-trick, by dorzucić jeszcze czwarte trafienie. Odrodził się strzelecko Budziaszek, zdobywając 2 gole. Z rzutu karnego pewnie strzelił B. Kurzeja, a na 10-3 trafił 16-letni Tomasz Strączek, wrzucając bramkarzowi piłkę "za kołnierz". Wywołało to aplauz oglądającej  mecz licznej grupy zagorzałych kibiców Piasta.

Marek Kielar (Piast)

Z dwucyfrówki Piasta II - walkower dla Grzegórzeckiego

Komisja Gier Podokręgu Kraków zweryfikowała wynik meczu B klasy (gr. III) pomiędzy Piastem II Wołowice a Grzegórzeckim z 10-3 na... walkower 0-3.

Rezerwa Piasta wzmocniła się na to spotkanie zawodnikami z V-ligowego zespołu, który w tym terminie (23 września) pauzował. Jak wynika z komunikatu KG, trzech piłkarzy - Szymon Budziaszek, Rafał Tomczak i Grzegorz Korczek - było nieuprawnionych do występu, gdyż zagrali w poprzedniej kolejce w wyższej klasie rozgrywkowej.

Warto, ku przestrodze dla klubów posiadających drużyny w kilku ligach, przypomnieć paragraf 10, ust. 2 b "Regulaminu rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo IV ligi i niższych klas rozgrywkowych seniorów MZPN na sezon 2012/13". Brzmi on następująco:

"Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych, może wstawić swoich zawodników do gier o mistrzostwo poszczególnych klas, zgodnie z następującymi zasadami:
(...)
2b. jeżeli drużyna klasy wyższej nie rozgrywa w danym terminie zawodów o mistrzostwo lub puchar, zawodnicy tej drużyny, którzy brali udział w poprzedniej kolejce mistrzostw więcej niż połowę meczu, nie mogą uczestniczyć w zawodach klasy niższej w tym terminie. Prawo do gry w drużynie klasy niższej przysługuje tym zawodnikom dopiero w następnej kolejce (terminie) mistrzostw, nie więcej jednak jak 3 zawodników."

Aktualizacja 15.10.2012 18:25