Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Kraków III)
Hat-trick Piórkowskiego

Strzelcy/Korona Kraków - Powiśle Ochodza 5-2 (1-1)

Gole: Daniel Piórkowski 3, Marcin Michno, Sebastian Musiał - Krzysztof Piszczek, Marek Sekuła
STRZELCY: Orzechowski (Mach) - Rapczewski (Chwaja), A. Berger, Skrzypiński, Nazim (Jabłoński) - Godula (Musiał), Sarga, Jurkiewicz, Michno - S. Berger, Piórkowski.
POWIŚLE: Maślanka - Grzebinoga, Skocz, Ł. Sekuła - Cerek, Kapera, K. Piszczek (85 Kozera), Lempart (50 Płoskonka), S. Sekuła - Piskorz (85 Wrona), M. Sekuła.

Strzelcy odnieśli pewne zwycięstwo nad zespołem z Ochodzy. Wynik otworzył najlepszy strzelec gospodarzy Daniel Piórkowski po podaniu Dawida Goduli. Ten sam zawodnik kilka minut wcześniej po indywidualnej akcji trafił w poprzeczkę, a niedługo po bramce mógł podwyższyć prowadzenie jednak po znakomitym podaniu Michała Sargi umieścił piłkę w siatce z pozycji spalonej. Goście tylko kilka razy skonstruowali akcję pod bramką krakowian, jednak udało im się doprowadzić do wyrównania w 41. minucie.

Po zmianie stron gospodarze ponownie objęli prowadzenie i ponownie egzekutorem był Piórkowski. Na 3-1 podwyższył rozgrywający bardzo dobre zawody Marcin Michno. Goście zdobyli kontaktowe trafienie i nieznacznie przycisnęli, ale końcówka należała do Strzelców. Najpierw pięknym strzałem prawie w "okienko" Piórkowski skompletował hat-tricka, a następnie swoją trzecią okazję w meczu wreszcie wykorzystał wprowadzony niedługo wcześniej Sebastian Musiał.