Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)

Maszycanka Maszyce - Lot Balice 2-1 (1-0)

1-0 Michał Bryła 40 (karny)
1-1 ??? 48
2-1 Michał Bryła

MASZYCANKA: Iżyk - R. Kopijka, Jaworski, Krztoń - Piekara - Karpała (60 Górski), Małek, D. Kopijka (60 Basista), Zdybał (75 Kaleta) - Tomczyk, Bryła.

Gospodarze odnieśli ważne zwycięstwo przybliżające ich do utrzymania się. Maszycanka stworzyła zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Mecz miał dwie zupełnie różne połowy. Pierwsza część spotkania to bezapelacyjna dominacja Maszycanki. Gospodarze często stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, jednak długo nie potrafili skutecznie wykończyć żadnej z wypracowanych przez siebie sytuacji. Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki drużyny gości. Futbolówka obijała słupek, poprzeczkę albo obrońcy wybijali ją z linii bramkowej. Udało się dopiero w 40. minucie. W polu karnym faulowany był Tomczyk, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bryła. Drużyna Lotu do przerwy nie przeprowadziła praktycznie żadnej groźnej akcji, a najlepsze dwie okazje goście mieli po rzutach wolnych.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, a nawet przewagę posiadali zawodnicy Lotu. Odmieniona po przerwie drużyna gości już w 48. minucie wyrównała. Piłka po mocnym strzale z woleja napastnika Lotu wpadła do bramki po rękach interweniującego Iżyka. Maszycanka po przerwie oddała pole gry rywalom, aczkolwiek co jakiś czas wyprowadzała groźne kontry. Po jednej z nich gola na 2-1 zdobył ponownie Bryła dobijając strzał Tomczyka. Goście do końca próbowali jeszcze zdobyć wyrównującą bramkę, jednak defensywa Maszycanki na to nie pozwoliła.

Trener Maszycanki, Marcin Kostera:
- Wynik powinien być nieco wyższy, ale należy cieszyć się ze zdobycia trzech punktów, na które zapracował cały zespół. Do przerwy powinniśmy losy spotkania rozstrzygnąć na swoją korzyść strzelając dwie, trzy bramki, bo okazje ku temu były, a tak niepotrzebnie do końca była "nerwówka". Ważne, że to my dopisujemy sobie po meczu do konta trzy punkty, na które na pewno zasłużyliśmy.