Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)
Hat-trick rezerwowego bramkarza2012-05-28 11:41:00

Orlęta Rudawa - Sportowiec Modlniczka 1-4 (1-3)

1-2 ???
1-3 Szumiec
1-4 Szumiec
SPORTOWIEC: Bulka - Skotniczny, Radwanek, B. Kozień, Szczygieł - Garzeł, Grad, Janik, Szopa - Zalewski, Szumiec.

W przedostatnim swoim meczu w B klasie Sportowiec pokonał na wyjeździe Orlęta Rudawa, a bohaterem w drużynie gości został Michał Szumiec, rezerwowy bramkarz, który wykazał się niesamowitą czujnością w polu karnym i zdobył trzy bramki. Godnie zastąpił najlepszych strzelców drużyny, nieobecnych Mazura, Adama Kozienia i Marcina Chachlowskiego.

Na początku mogło się wydawać, że to Orlęta będą miały przewagę, bowiem już w pierwszej minucie gospodarze oddali groźny strzał, ale poprzeczka uratowała Bulkę. Chwilę później znów groźnie zaatakowali, lecz napastnik był na spalonym. Szybko wznowiony stały fragment przez Radwanka, akcja Szopy i strzał Zalewskiego przyniósł gola gościom. Chwilę później było już 0-2, po podaniu Szopy piłkę z najbliższej odległości do siatki skierował Szumiec. Orlętom jednak udało się szybko zdobyć kontaktową bramkę, po ładnej akcji stopera, który zrobił przewagę w środku pola. W pojedynku 1 na 2 Bulka nie miał żadnych szans. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka. Po strzale Grada z wolnego, bramkarz sparował piłkę przed siebie, a czujny Szumiec zdobył swego drugiego gola. Orlęta miały jeszcze jedną okazję, ale sędzia nie uznał bramki, odgwizdując spalonego.

Po zmianie stron goście mieli znakomitą okazję do strzelenia bramki, gdy Kozień stracił piłkę na 30. metrze. Napastnik jednak wdał się w drybling z Radwankiem, a asekurujący całe zdarzenie Bulka w odpowiednim momencie zagarnął futbolówkę. Sportowiec miał jeszcze kilka okazji, a popełniający katastrofalne w pierwszej połowie bramkarz gospodarzy rehabilitował się broniąc strzały Szumca, Zalewskiego i Szopy. Jednak Sportowcom udało się pokonać go jeszcze raz. Po dośrodkowaniu Grada z rożnego, Kozień próbując strzelać przedłużył piłkę wprost na nogę Szumca, który ustrzelił hat-trick.