Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)
Walkower dla Rzozovii2011-05-02 20:26:00

Rzozovia Rzozów - Trzebol Wielkie Drogi 3-0 walkower

Mecz o mistrzostwo B klasy krakowskiej (gr. II) pomiędzy Rzozovią Rzozów a Trzebolem Wielkie Drogi, rozegrany 16 kwietnia, został przerwany w 85. minucie przy stanie 3-1, gdyż goście uniemożliwili kontynuowanie gry.

Stało się to w momencie gdy arbiter podyktował karnego dla gospodarzy. Początkowo odgwizdał rzut wolny, ale po naradzie z sędzią asystentem uznał, że faul nastąpił jednak w szesnastce, a nie poza nią. Spotkało się z dezaprobatą zawodników Trzebola, jeden z nich naruszył nietykalność cielesną arbitra, który przed czasem zakończył zawody.

Komisja Gier Podokręgu PN Kraków przyznała walkower 3-0 dla Rzozovii, gdyż - jak napisano w komunikacie oficjalnym - zawody zostały przerwane z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika Trzebolu.

Komisja Dyscypliny Podokręgu ukarała dodatkowo trzech piłkarzy Trzebolu Wielkie Drogi. Krzysztof Gworek będzie pauzował 7 miesięcy, Mieczysław Sałaciak został odsunięty od 4 spotkań, a Adam Frankowski od trzech. Kara biegnie od 30 kwietnia 2011.

Karę otrzymał również sędzia tego meczu - Krzysztof Patyk. Ma on zakaz prowadzenie zawodów na miesiąc, począwszy od 7 maja 2011.