Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków I)
Agricola wygrywa w Kościelcu (FOTO)2012-07-23 17:28:00

Agricola Klimontów (B klasa Kraków) zwyciężyła w VIII Turnieju Piłki Nożnej im. Leszka Kokosińskiego, który został rozegrany w niedziele w Kościelcu (gmina Proszowice). W turnieju zagrały cztery drużyny - Płomień Koscielec, Agricola Klimontów, Szreniawa Koszyce i Gród Wiślica (świętokrzyska A klasa).

Półfinały:

Agricola Klimintów - Gród Wiślica 4-1 (Nowak 3, T. Piotrowicz - Szcześniak)

Płomień Kościelec - Szreniawa Koszyce 2-1 (Ostrowski, R. Śpiewak - Stalmach)

O trzecie miejsce:

Szreniawa Koszyce - Gród Wiślica 1-0 (Kałuża)

Finał:

Płomień Kościelec - Agricola Klimintów 2-2, karne 2-4

Na początku bramkę strzelili gospodarze - po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka została zgrana na drugi słupek i Dariusz Magnes tylko dołożył nogę. Drugiego gola finału (na 1-1) zdobył Bielecki głową po dalekim wyrzucie piłki z autu Boguckiego. Prowadzenie dla Agricoli to dzieło Nowaka, który po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzył nie do obrony z 10 metra. Wyrównująca bramka na 7 minut przed końcem drugiej połowy zdobył Norbert Kaczmarczyk trafiając w "okienko". O zdobyciu pucharu zadecydowały karne, które Agricola wygrała 4-2.

AGRICOLA: Dawid Mzyk, Dawid Wojcieszek, Michał Stanek, Michał Bogucki, Szczepan Wojasiński, Piotr Frączek, Michał Stachura, Tomasz Makuła, Tomasz Piotrowicz, Bartek Kutela, Krystian Nowak, Dawid Bielecki, Mateusz Gajda.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Mzyk, najlepszym strzelcem Krystian Nowak (obaj Agricola), a najlepszym zawodnikiem Norbert Kaczmarczyk (Płomień).

(GC) agricola.futbolowo.pl

agric1
Prezes Płomienia Eugeniusz Śpiewak (z prawej) i najlepszy golkiper turnieju Dawid Mzyk. Fot. Grzegorz Cichy