Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków I)

Czarni 03 Grzegorzowice - Galicja Raciborowice 3-1 (1-0)

2-0 Piotr Mitka
3-0 Szymon Wesołowski
3-1 Martin Mazanek
CZARNI:
Sebastian Misiak - Piotr Kwartnik, Janusz Działowy, Przemysław Pawlik, Grzegorz Pawlik - Łukasz Pawlik (70 Grzegorz Wilk), Sylwester Adamek - Łukasz Wójcik (75 Grzegorz Góralczyk), Zbigniew Mazur, Szymon Wesołowski - Piotr Mitka.
GALICJA: Rafał Drużyński - Sylwester Kuder, Mirosław Broś, Tobiasz Kusia, Sławomir Kusia (Michał Cichy) - Mateusz Karaś, Rafał Siwiec, Martin Mazanek, Michał Broś (Ozdoba) - Kamil Mrózek, Piotr Musiałek.

Wielka Sobota, piękne, słoneczne popołudnie. Nastrój świąteczny udzielił się chyba zawodnikom Czarnych i Galicji, którzy nie stworzyli porywającego widowiska.

Od pierwszej minuty Czarni starali się dyktować warunki, opanowali środek pola i mozolnie konstruowani swoje akcje. Galicja grała natomiast bez kompleksów wobec faworyzowanych gospodarzy i nie pozwoliła się zamknąć w obronie, raz za razem atakując.  Klarownych sytuacji podbramkowych było jednak niewiele, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0, bramka padła po ładnym strzale Sylwestra Adamka z pierwszej piłki.

Czarni, świadomi swej przewagi, wyszli na drugą połowę z jasno określonym celem - strzelić co najmniej jedną bramkę i spokojnie kontrolować przebieg meczu, by zapobiec ewentualnej przypadkowej utracie punktów. Bardzo szybko udało się zrealizować postanowienia i już po kilku minutach było 2-0. Pierwsze trafienie w barwach Czarnych zaliczył Piotr Mitka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Trzecią bramkę i pełny spokój dał gospodarzom Szymon Wesołowski, wykorzystując podanie z głębi pola. Nieźle grająca Galicja, lepiej niż wskazywałoby na to miejsce w tabeli, zdołała strzelić honorową bramkę; błąd Piotra Kwartnika wykorzystał Martin Mazanek, były gracz Orła Iwanowice.