Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Brzesko)

Poręba Spytkowska - Grom Sufczyn 0-4 (0-4)

(mecz rozgrywany był na boisku w Sufczynie)
0-4 Jan Robak 32 (rzut karny)

Widzów 50.
PORĘBA SPYTKOWSKA: Bieniek - Mausimczyk, Sadowski, Swięch, Schmidt - T. Hajduga, M. Hajduga, Borowiec, D. Guzik - Klimek (70 P. Guzik), Zych.
GROM: Przeklasa - Wojnicki, Gołąb, Michałek, Sacha Tadeusz - Bogacz, Witek, Niewola, Sacha Tomasz (32 Jurek) - Robak, Czyż (68 Fiksak).

Grom Sufczyn w 8 kolejce brzeskiej klasy B podejmował na własnym boisku drużynę z Poręby Spytkowskiej. Po pierwszym gwizdku arbitra zawodnicy z Sufczyna od razu rozpoczęli  ataki na bramkę gości. Dzięki wysoko ustawionemu pressingowi już w 8 minucie spotkania Grom objął prowadzenie - po błędzie obrońcy Poręby piłkę na 16nastce przejął Witek i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu żadnych szans i umieścił piłkę w siatce. Po szybko zdobytej bramce gospodarze postanowili pójść za ciosem. Prowadzenie na 2-0 dla miejscowych zdobył chwilę później po precyzyjnym podaniu od Robaka - Czyż, który strzelił z 16 metrów tuż przy lewym słupku bramki. Po dwóch bardzo szybko straconych bramkach goście wyglądali na wyraźnie przygnębionych takim obrotem spraw. Kiedy wydawało się, że zawodnicy z Poręby Spytkowskiej powoli wracają do siebie wynik na 3-0 z rzutu wolnego w 22 minucie podwyższył Bogacz (druga bramka ze stałego fragmentu gry tego zawodnika w tym sezonie). Z każdą kolejną minutą rosła przewaga drużyny z Sufczyna. W 30 minucie spotkania wynik mógł jeszcze podwyższyć Wojnicki jednak po jego strzale z woleja piłka minimalnie przeleciała nad bramką gości. 4 minuty później ten sam zawodnik po bardzo ładnej akcji prawą stroną boiska został faulowany w polu karnym - sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem w lewy górny róg bramki Robak tym samym ustalając wynik spotkania na 4-0. Zawodnicy Poręby Spytkowskiej po tej bramce postanowili przeorganizowali swoje ustawienie. Miało to wyraźny wpływ na ich grę, gdyż w końcówce pierwszej odsłony spotkania zdołali przeprowadzić dwa groźne kontrataki.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od nieznacznej przewagi drużyny przyjezdnych, którzy chcieli odrobić straty z pierwszej połowy. Zawodnicy z Sufczyna nie dali się jednak zepchnąć do obrony i bardzo szybko przejęli inicjatywę. Bardzo dobra gra całego zespołu z Sufczyna przekładała się na ilość konstruowanych akcji. Mimo znaczącej przewagi gospodarze nie zdołali podwyższyć wyniku spotkania, chociaż co jakiś czas pod bramką gości było naprawdę gorąco. Pięknym strzałem z 20 metrów w końcówce drugiej połowy popisał się Michałek jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki gości. W 73 minucie sędzia podyktował rzut wolny z 18 metrów dla gości. Zawodnik z Poręby uderzył jednak w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Przeklasę - była to najgroźniejsza akcja gości w całym spotkaniu. Chwilę później po szybko wyprowadzonej kontrze zawodnik z Poręby znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i bez problemu przejął ją Przeklasa. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Bogacz idealnie podał do Witka jednak ten spóźnił się trochę i w dogodnej sytuacji przestrzelił bramkę gości.