Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Brzesko)

Grom Sufczyn - Tęcza Gosprzydowa 4-2 (1-0)

4-1 Dariusz Miroszewski 74
4-2 ? 83

Widzów 80.
GROM SUFCZYN: Przeklasa - Wojnicki, T. Sacha, Gołąb, Michałek (75 Rudek) - S. Witek, Czyż (75 P. Witek), Bogacz, B. Sacha (46 Tomasz Sacha) - Miroszewski, Robak (65 Niewola).

W 5. kolejce brzeskiej klasy B Grom Sufczyn podejmował na własnym boisku drużynę z Gosprzydowej. Pierwsza połowa rozpoczęła się od  bardzo chaotycznej gry zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Z minuty na minutę jednak to Grom Sufczyn konstruował coraz składniejsze akcje i zyskiwał teren, kilkukrotnie groźnie strzelając na bramkę gości. Drużynie gospodarzy brakowało jednak wykończenia i odrobiny szczęścia. W 38 minucie spotkania prowadzenie dla Gromu zdobył po indywidualnej akcji Miroszewski. Do końca pierwszej odsłony spotkania mimo optycznej przewagi drużyny z Sufczyna, nie udało jej się podwyższyć prowadzenia.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków Gromu Sufczyn na bramkę gości. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich zebranych na stadionie kibiców to zawodnicy z Gosprzydowej po szybko wyprowadzonej kontrze zdołali wyrównać. W 60 minucie spotkania sędzia główny zawodów podjął bardzo kontrowersyjną decyzję nie wyrzucając z boiska obrońcy Tęczy, który faulował mającego przed sobą już tylko bramkę Czyża tuż przed własna 16nastką. Rzut wolny na bramkę zamienił po precyzyjnym uderzeniu Bogacz. Chwilę później wynik spotkania na 3-1 podwyższył Witek. Po zdobyciu tej bramki zawodnicy z Sufczyna przejęli całkowicie inicjatywę w tym spotkaniu spychając gości do obrony. Nieliczne ataki zawodników Tęczy skutecznie powstrzymywali Sacha, Gołąb, Wojnicki i Michałek - mając takich obrońców przed sobą Przeklasa nie mógł narzekać na nadmiar pracy na bramce w drugiej odsłonie. Na efekty taktyki Gromu nie trzeba było długo czekać, w 74 minucie zamieszanie pod bramką Tęczy wykorzystał Miroszewski i ponownie wpisał się na listę strzelców. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra goście zdołali pokonać, świetnie dysponowanego w tym spotkaniu Przeklasę.