Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Brzesko)

Grom Sufczyn - Tęcza Gosprzydowa 4-1 (1-1)

Widzów 70.
GROM:
Przeklasa - Czesak, Rudek, Wojnicki, Niewola - Czyż, Sacha (75 J. Drużkowski), Miroszewski (88 Michałek), Witek - Gołąb (80 Kłusek), Bodzioch (65 Robak).
TĘCZA: Stec - Bednarz, Gruca, Chrzanowski, Pisarczuk - Kowalczyk, Święch (83 Fitrzyk), Biel, Płacheta - Pasek (60 Kornas), Golec (53 Wąs).

Drużyna z Sufczyna do meczu z Tęczą Gosprzydowa przystępowała w roli faworyta. Jednak to goście niespodziewanie już w piątej minucie objęli prowadzenie po celnym strzale Biela. Kibice drużyny z Sufczyna nie musieli długo czekać na wyrównanie, gdyż w 15 minucie - po rzucie rożnym - zamieszanie w polu karnym wykorzystał Czyż i w trudnej sytuacji zdołał umieścić piłkę w bramce gości. Po wyrównującej bramce goście kilkukrotnie udowodnili, iż przyjechali do Sufczyna powalczyć o 3 punkty kilkukrotnie groźnie atakując. Na 10 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, po strzale głową jednego z zawodników Tęczy, piłka uderzyła w słupek, a następnie opuściła plac gry. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola.
W drugiej połowie inicjatywa należała od początku do graczy z Sufczyna. Kilka minut po rozpoczęciu gry wynik na 2-1 mógł podwyższyć Witek, jednak po jego strzale z 30 metrów piłka uderzyła w poprzeczkę.  W 52 minucie prowadzenie dla Gromu zdobył Gołąb wykorzystując znakomite podanie od Miroszewskiego, po którym to znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Tęczy i strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Utrata drugiej bramki spowodowała, że goście zmienili styl gry i gra się ponownie wyrównała. Obie drużyny przeprowadzały na przemian akcje, które kończyły się na defensywie przeciwnika. W 79 minucie spotkania piłkę na połowie boiska przejął Rudek i długo nie myśląc uderzył na bramkę strzeżoną przez Steca. Strzał ten totalnie zaskoczył bramkarza Tęczy wpadając tuż pod poprzeczkę. Bez wątpienie była to najefektowniejsza bramka tego spotkania. Po tej bramce goście wyraźnie stracili nadzieje na wywiezienie korzystnego rezultatu i praktycznie oddali całą inicjatywę gospodarzą. Na 4 minuty przed końcem spotkania po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonywanego przez Jakuba Drużkowskiego, piłkę w bramce Tęczy strzałem głową umieścił Robak tym samym ustalając wynik spotkania na 4-1.