Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
PP Wieliczka: Wygrywali tylko goście2012-08-15 21:37:00

W I rundzie Pucharu Polski w Wielickiem wygrywali dziś tylko goście. Awansowali m.in. triumfatorzy ostatnich dwóch edycji na szczeblu podokręgu - Batory Wola Batorska i Piłkarz Podłęże.

I runda PP w Wielickiem (15 sierpnia 2012, godz. 18):

Czarnochowice - Wiarusy Igołomia 1-2 (0-2)

Gole dla Wiarusów: Jarosław Pluciński, Jarosław Krzyk
W I połowie Wiarusy zdobyły dwa gole - pierwszego Pluciński, który zamknął akcję Krzyka, a drugiego Krzyk fantastycznym uderzeniem z 25 m. Po przerwie przewagę uzyskały Czarnochowice, ale szansę na 3-0 mieli goście. Pluciński przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Chwilę później miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, a następnie mieli karnego za przypadkowe zagranie ręką. Doskonale spisał się jednak powracający do zespołu z Igołomi Tomasz Curkowski, który obronił jedenastkę.

UKS Sygneczów - Start Brzezie 1-5 (1-2)
Gole dla Startu: Kościółek 2, Ł. Kruczkowski, Goguła, Jakubczyk

Gwiazda Brzegi - Piłkarz Podłęże 2-6 (1-1)
Gole dla Piłkarza: Stós 2, M. Dudzik, Czeliński, Gajewski, K. Dudzik

Strażak Kokotów - Batory Wola Batorska 0-2 (0-1)
Gole: Pituła, Kossak

Gryf Wiatowice - Gdovia Gdów 1-9