Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
PP Wieliczka: Batory gromi V-ligowca2011-08-18 11:48:00

W rozegranych we wtorek i środę meczach II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu PN Wieliczka doszło do dwóch niespodzianek - A-klasowcy wyeliminowali zespoły V-ligowe.

Broniący trofeum (ale jednak A-klasowy) Batory Wola Batorska rozgromił Nadwiślankę Nowe Brzesko aż 7-0, a Start Brzezie pokonał Wiślankę Grabie 4-2.

Puchar Polski w Wielickiem - II runda:

Tęcza Słomiróg (A) – Czarni Staniątki (V) 0-5
W I połowie meczu, rozgrywanego we wtorek w Podłężu, nie zanosiło się na wysoką porażkę gospodarzy, którzy mieli kilka szans. Nie wykorzystali ich jednak Jan Świątko, Adam Świątko i Jarosław Jania. W końcówce I połowy za faul na wychodzącym na czystą pozycję Janie Świątko z boiska wyrzucony został stoper Czarnych. Rzut wolny wykonał Adam Świątko i po rykoszecie piłka minimalnie minęła bramkę.

Drugą połowę Tęcza zaczęła odważniej, dobre sytuacje mieli napastnicy, jednak brakowało szczęścia, aby otworzyć wynik. Co nie udało się drużynie ze Słomirogu, udało się Czarnym, po strzale głową pomocnika rywali. Druga bramka, w 70. minucie, padła po kolejnej kontrze Czarnych, napastnik z zimną krwią wykończył akcję. Tęcza jeszcze mocniej zaatakowała, ale nie wykorzystywała okazji "dwustuprocentowych". To się zemściło. Wkrótce padł trzeci, a po kolejnych kontrach, czwarty i piąty dla podopiecznych trenera Gruszki. Drużyna ze Staniątek pokazała dojrzalszy futbol, wykorzystując praktycznie wszystkie swoje sytuacje. Mecz mógł podobać się kibicom.

TĘCZA: P. Porębski - M. Leśniak, T. Kozioł (T. Starko), T. Leśniak, R. Kucharski – A. Świątko, T. Kucharski, J. Pieprzyca, T. Porębski (A. Drozd) – J. Jania (D. Sosiński), J. Świątko.