Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
Wiarusy na piątkę

Wilga Golkowice - Wiarusy Igołomia 2-5 (1-3)

Gole: Tomasz Bystroń, Grzegorz Guzik - Michał Gurda 2, Artur Konrad 2, Paweł Pawlikowski

WIARUSY: Paluch - Dobosz, Pawlikowski, Nowak, Niziołek - Król, Gurda, Satoła, Bieroń - Jeleń, Konrad. Grali także: Litewka, K. Pluciński.

Już w pierwszej akcji meczu, rozgrywanego w Swoszowicach, Wiarusy objęły prowadzenie po precyzyjnej dobitce Pawlikowskiego. Chwilę po tym trafieniu na listę strzelców wpisał się Artur Konrad, który w tym spotkaniu występował jako napastnik. Za 5 minut na 3-0 trafił znowu Konrad. Goście wykorzystali bezlitośnie błędy defensywy Wilgi.

Zespół z Golkowice nie dawał jednak za wygraną, uzyskując po wrzutce z wolnego pierwszego gola. Jednocześnie zawodnik Wilgi dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie wobec golkipera Wiarusów.

Po przerwie goście odskoczyli na 4-1. Michał Gurda strzelił przepięknego gola spod samej linii autowej, do bramki było ok. 40 metrów. Lob był bardzo efektowny. Następnego gola, na 5-1, zdobył znowu Gurda. Kilka minut przed końcem meczu źle wybita przez przyjezdnych piłka (przez Klocka) padła łupem napastnika rywali, który mocnym strzałem ustalił wynik.