Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
Hat-trick Gawlika i Czarni liderem2011-04-02 23:22:00

Czarni Staniątki rozgromili w meczu na szczycie wielickiej A klasy dotychczasowego lidera - drużynę Batorego Wola Batorska aż 4-0 i wyszli na czoło tabeli. Hat-trick zanotował Michał Gawlik.

Czarni Staniątki - Batory Wola Batorska 4-0 (2-0)

1-0 Gawlik 12 (głową)
2-0 Gawlik 20 (głową)
3-0 Satała 55
4-0 Gawlik 59

Widzów 100.
CZARNI: Machlowski - Perdał, Osielczak, Błachacz, Maciaszek - Rożek - Satała (68 Łach), Gruszka (65 Socha), Gawlik (83 R. Klima), Sikora - Gaudyn (70 Drobniak).
BATORY: Kuś - D. Gorycki, Bursa, Suder (G. Strojek), G. Pawełek - Kornio, M. Siwek (Stolarz), R. Strojek (Gulis), Trybuch - Szeleś, Włodarczyk (W. Biernat).

Ten mecz po prostu wyszedł podopiecznym grającego trenera Piotra Gruszki, który asystował przy dwóch golach - pierwszym i ostatnim.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie. Z rzutu rożnego zacentrował Gruszka, a Gawlik głową umieścił piłkę w siatce. Niebawem było 2-0. Po krótkim rozegraniu kornera tym razem Rożek dograł na głowę Gawlika.

Po przerwie Czarni w ciągu kwadransa zdobyli dwie bramki przesądzając losy spotkania. Najpierw akcję prawą stroną przeprowadził Sikora, wycofał z linii na 8-9. metr do Satały, a ten podwyższył na 3-0. Wynik ustalił Gawlik, który dostał podanie od Gruszki ze środka na prawą stronę, po czym uderzył celnie po "długim". Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

- Już w pierwszej połowie mogło być nie 2-0, ale 4-0. Po strzałach Gaudyna i moim piłka trafiła w słupek. Batory miał może jedną dobrą sytuację. Takie zwycięstwo bardzo cieszy - stwierdził grający trener Czarnych, Piotr Gruszka.