Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Podhale)

Skawianin Skawa – Czarni Czarny Dunajec 2-4 (2-1)

2-1 Pająk 44
2-2 Pająk 55
2-3 Pająk 74
2-4 Dzielawa 64
Sędziował Andrzej Opacian z Ratułowa.Żółte kartki: Żądło, A. Gackowiec – Pająk, Obrochta.
SKAWIANIN:
K. Siepak – Żądło, R. Skawski, K. Gackowiec, Koźlak, Łukaszka, Surlas (46 K. Mastela), Skwarek, Lubiński, M. Mastela (46 A. Gackowiec), Śmieszek.
CZARNI: Kajmowicz – Topór, Gacek, Szwajnos, Kantor, Gruszka, Szaflarski (27 Bulas), Palenik (8 Bandyk), Dzielawa (48 Obrochta), Pająk, Głowacz.

W pierwszej połowie świetnie grali gospodarze. W efekcie prowadzili 2-0 po golach Łukaszki. Przy pierwszej bramce dopełnił tylko formalności, gdyż koledzy – M. Mastela i Śmieszek – „rozebrali” defensywę rywala. Drugą bramkę sam sobie wypracował rajdem od połowy boiska. Mijał rywali niczym tyczki slalomowe. Gdy znalazł się na 16 metrze uderzył nie do obrony. Przyjezdni po takim szoku oprzytomnieli dopiero w końcówce odsłony. Zdobyli gola do szatni, po wolnym z narożnika pola karnego. Piłka uderzona przez Pająka otarła się o nogi w murze i wylądowała w siatce.
Ten gol odmienił piłkarzy z Czarnego Dunajca, którzy po zmianie stron byli ekipą przeważająca, dążąca ze wszystkich sił do zmiany rezultatu. Upór przyniósł powadzenie w 55 minucie. Znowu grający trener trafił do siatki. Tym razem pomógł mu w tym błąd bramkarza. Gospodarze „próbowali” się odgryźć, ale Lubiński z główki nie trafił, a Łukaszka dwa razy minimalnie przestrzelił. Nie dasz, dostaniesz. Przyjezdni wyprowadzili dwie zabójcze kontry i wywieźli komplet punktów z gorącego terenu.