Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Oświęcim)

4-1 Zajas 90

Sędziował p. Fedecki (Chełmek). Widzów 300.
SOŁA: Nowak – Sałapatek (71 Kyrcz), Majcherek, Mycyk, Gałgan – Płatek, Janeczko (85 Piskozub), Rajman, Kowalski (59 Tobik) – Jasiński, Borowczyk (90 Kania).
BOBREK: Telbyło – Kaczmarczyk (46 Cygan), Dębosz, Zajas, Bielawa (83 Zając) – Dziędziel, Kapuśnik, Pactwa (36 Chlebowski), Wierzbic – Boratyński, Sergiel (72 Pawela).

Soła odniosła trzecie zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Drużyna z Plant pokonała Bobrek 4-1. To najmniejszy wymiar kary jaki mógł spotkać gości.

Sygnał ostrzegawczy w kierunku ekipy Grzegorza Niemca wysłał Janeczko. Ten zawodnik minimalnie pomylił się mierząc w "okienko" z wolnego. W 17. min było już 1-0, a wynik otworzył właśnie Janeczko. Zawodnik Soły umiejętnie przepchał się przed polem karnym i uderzył przy słupku. 10 minut później padł drugi gol. Kapitalną asystą popisał się Jasiński. Borowczyk znalazł się sam przed bramkarzem i snajper oświęcimian kropnął silno przy "krótkim" słupku. Okrasą spotkania był trzeci gol. Janeczko, w stylu niezapomnianego Kazimierza Deyny, wkręcił futbolówkę do siatki bezpośrednio z kornera.

W drugiej połowie Soła zlitowała się nad zespołem z Bobrka i nie chciała śrubować wyniku. W 89. minucie futbolówka znalazła drogę do siatki, kiedy z wolnego uderzał Jasiński. Tuż przed końcem honorowe trafienie dla Bobrka zaliczył Zajas.