Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Oświęcim)
PP: Soła wyeliminowała MKS Trzebinia-Siersza! (ZOBACZ KARNE)2011-05-11 19:42:00

Soła Oświęcim, lider klasy A, podejmie w finale rozgrywek o Puchar Polski (zachodnia Małopolska) III-ligowy Przebój Wolbrom (25 maja), bo w półfinale pokonała po rzutach karnych lidera V ligi MKS Trzebinia-Siersza 4-3.

Soła Oświęcim – MKS Trzebinia Siersza 0-0, w rzutach karnych 4-3

Rzuty karne: 1-0 Janeczko, 1-1 Lickiewicz, 2-1 Sałapatek, 2-2 Jędrzejczyk, 3-2 Jasiński, 3-3 Kalinowski, 4-3 Piskozub. Karnych nie wykorzystali: Tobik - P. Szczepanik, Rolka.

Sędziowali: Ireneusz Warchał oraz Bartłomiej Nowga i Łukasz Borgosz z Wadowic. Widzów 200.

SOŁA: Sochacki – Sałapatek, Mycyk, Kapciński, Kowalski – Płatek (80 Jasiński), Piskozub, Majcherek (46 Kania), Stemplewski (61 Janeczko), Tobik – Kyrcz.

MKS: Dobranowski – Ołownia, Czech (46 Machowski), Kalinowski, Rolka – T. Szczepanik, Lickiewicz, Rogalski (55 Sz. Jędrzejczyk), P. Szczepanik – Kałat (55 Rokita), J. Pająk (46 Mendela).

Gospodarze od początku byli schowani za podwójną gardą, ale w końcówce każda ze stron mogła pokusić się o zdobycie zwycięskiego gola.

W szeregach gości piłkę meczową w 83. minucie miał Rokita, który z prawej strony wyszedł na samotne spotkanie z Sochackim, lecz trafił wprost w niego. Chwilę później niewiele brakowało, a Lickiewicz na prawej stronie zamknąłby akcję oskrzydlającą. Z kolei w 88. minucie prawą stroną szarżował Kania, lecz strzał w krotki róg mu nie wyszedł.

Karne zaczynali gospodarze, ale pierwszy na koniec trzeciej serii pomylił się Paweł Szczepanik, trafiając w poprzeczkę. Na początku czwartej serii zbyt rozluźniony podszedł do piłki Tobik, dlatego Dobranowski obronił, a czwartą serię zakończył Kalinowski. Było 3-3.

W ostatniej trafił Piskozub, a Rolka przymierzył w poprzeczkę. – Byliśmy gorsi o dwie poprzeczki – śmiał się po meczu trener MKS Marcin Kasprzyk. – W drugiej połowie byliśmy lepsi fizycznie, mając kilka okazji, które trzeba jednak jeszcze wykorzystać.

– Wiadomo, że priorytetem dla nas jest mistrzostwo oświęcimskiej klasy A, ale rozgrywek pucharowych też nie odpuszczamy, co można było zobaczyć na boisku – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły.

* * *

W drugim półfinale: Relaks Wysoka – Przebój Wolbrom 1-3 (0-0). Bramki dla Przeboju zdobyli: Ochman 62, Karpiński 65, Guja 67.