Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)
PP Olkusz: Jeden Przebój już w półfinale2011-09-22 18:26:00

III-ligowy Przebój Wolbrom awansował do półfinału Pucharu Polski w Olkuskiem, eliminując V-ligową Przemszę Klucze. Kolejnym rywalem będzie B-klasowy Strumyk Zarzecze, który nieoczekiwanie pokonał grając o dwa szczeble wyżej Legion Bydlin.

W drugim półfinale Ospel Wierbka (A klasa), który miał wolny los, zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Przebojem II (A) a Piliczanką (V).

Puchar Polski w Olkuskiem - ćwierćfinały (21.09.2011)

Przemsza Klucze (V) - Przebój Wolbrom (III) 0-4 (0-3)

0-1 Jarosz 24
0-2 Nytko 28
0-3 Kozieł 38
0-4 Duda 60 (karny)

Sędziował Dariusz Pokwiczał.
PRZEMSZA: T. Majcherkiewicz - Słaboń (64 Osuch), Hys, Guguła, Mucha - G. Majcherkiewicz, F. Wołkiewicz, Kulawik, Ziębiński - A. Barczyk (56 Krawczyk), Musiał.
PRZEBÓJ: Półtorak - Morawski, Kiczyński, Duda, Derejczyk - Jarosz (46 Wiśniewski), Kozieł (46 Kostek), Cupiał, Pindiur - Kmak (74 Pazurkiewicz), Nytko (46 Karpiński).

Trener wolbromian Mirosław Hajdo dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie i dał szansę pokazania się Karolowi Półtorakowi w bramce, a w polu Arturowi Derejczykowi, Sylwestrowi Cupiałowi i Radosławowi Pindiurowi.  Drużyna Przemszy przystąpiła do meczu prawie w optymalnym składzie, jednak miejsce bramkarza Łaskawca musiał zająć obrońca T. Majcherkiewicz.

Goście już do przerwy zapewnili sobie zwycięstwo. Pierwsza bramka padła w 24. minucie. Z głębi pola Cupiał zagrał w szesnastkę, a Jarosz prawą nogą strzelił do siatki. Chwilę później było 2-0 dla Przeboju. Nie atakowany przez nikogo Nytko zdecydował się na uderzenie z 25 m, piłka trafiła jeszcze w słupek, odbiła się od bramkarza i ostatecznie wylądowała w bramce. Autorem trzeciego gola był Tomasz Kozieł, który uderzył celnie z 18 metrów.

W przerwie trener Hajdo dokonał potrójnej zmiany. Na boisku pojawili się Dawid Karpiński, Wojciech Wiśniewski i Mariusz Kostek. Ten ostatni miał swój duży udział przy czwartej i - jak się okazało - ostatniej bramce dla Przeboju. To właśnie po jego indywidualnej akcji sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego za faul Guguły. Jedenastkę wykonał kapitan Przeboju - Sławomir Duda.

Dopiero w końcówce śmielej zaatakowała Przemsza, ale nie zdołała uzyskać honorowego trafienia. Jedną szansę miał Kulawik, a trzy - Musiał (raz trafił w słupek).

Strumyk Zarzecze (B) - Legion Bydlin (V) 3-2 (1-2)

0-1 ???
0-2 ???
1-2 Krzysztof Opiłka (karny)
2-2 Andrzej Barczyk
3-2 Maciej Szatan

Drużyna z Bydlina mecz rozpoczęła w 10-osobowym składzie. Nie przeszkodziło jej to jednak w tym, aby szybko zdobyć 2 bramki. Strumyk w I połowie odpowiedział tylko golem z rzutu karnego po faulu na Bartłomieju Rachwale. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Opiłka. Kwadrans przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników Legionu za wulgarne wyrażanie się do sędziego.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Strumyka, jednak nie były one groźne. W 75. minucie, za faul na Tomaszu Paci, kolejny piłkarz Legionu zobaczył czerwień. Z wolnego, podyktowanego za to przewinienie, wyrównał Andrzej Barczyk. Pomógł mu w tym zawodnik stojący w bramce gości, który wpadł z piłką do bramki.

Ostatnie minuty to nerwówka. W doliczonym czasie bramkę główką, po wrzutce z rzutu rożnego, zdobył Maciej Szatan i zawodnicy Strumyka mogli się cieszyć ze zwycięstwa.