Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)

Krakus Swoszowice - Tempo Rzeszotary 1-2 (0-1)

1-2 Plesiński 87
Sędziował Krzysztof Dąbroś. Żółte kartki: Nowak, Janecki.
KRAKUS: Kowalczyk - Nowak, Pabian, Szymski, Janecki - Okólski (80 Góra), Szczurek, Wierzbicki, Warawski - Plesiński, Drozda.
TEMPO: M. Kotaś - Kornio, Gawęda, Gągol, T. Burda - Kopcik (46 Kuc), Ł. Kotaś, Kozioł, Lasek - Tylek (65 Podsiadło), Bitka (80 D. Burda).

Nie udał się piłkarzom Krakusa powrót na własne boisko po kilku miesiącach przerwy spowodowanej remontem murawy. Po ośmiu wyjazdowych meczach zespół ze Swoszowic nie wykorzystał atutu gry u siebie i zasłużenie uległ Tempu.

Goście przez niemal cały mecz dominowali i powinni wygrać w wyższych rozmiarach. Prowadzenie Tempo uzyskało po akcji Bitki, który zagrał wzdłuż bramki, a nadbiegający Tylek trafił do siatki. Napastnik z Rzeszotar do przerwy mógł podwyższyć wynik, ale dwukrotnie zgubił piłkę będąc sam przed bramkarzem.

Miejscowi mogli z kolei wyrównać za sprawą grającego prezesa Witolda Plesińskiego, ale snajper Krakusa tym razem dwukrotnie zawiódł w stuprocentowych sytuacjach; najpierw jego strzał instynktownie obronił M. Kotaś, a następnie uderzył obok słupka.

Na 2-0 podwyższył aktywny Bitka, który wykorzystał przekątne dośrodkowanie Kornio i wobec niezdecydowania bramkarza i obrońców, strzałem głową przelobował Kowalczyka. Kontaktowy gol padł w końcówce, a piękną główką popisał się nieskuteczny do przerwy Plesiński.