Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Walkower dla Dziecanovii w meczu, który trwał miesiąc2012-11-09 14:52:00

Komisja Gier Podokręgu PN Myślenice przyznała walkower 3-0 dla Dziecanovii w jej meczu wyjazdowym A klasy z Krakusem Swoszowice.

Spotkanie zaczęło się 7 października i zostało przerwane w przerwie z powodu złego stanu boiska przy stanie 2-0 dla Krakusa. Dokończenie nastąpiło dokładnie miesiąc później, 7 listopada. Zespół ze Swoszowic utrzymał prowadzenie, wygrywając 4-3.

Okazało się jednak, że w Krakusie wystąpił nieuprawniony zawodnik Witold Plesiński. W tej sytuacji przyznano walkower dla Dziecanovii. Komisja podała w komunikacie, że decyzję podjęto na podstawie paragrafu 14 pkt 3c Regulaminu rozgrywek MZPN, ale zapewne chodzi jednak o paragraf 19 pkt 3 c brzmiący:

3. w zawodach dokańczanych mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry w danym klubie w terminie dokańczania zawodów, poza zawodnikami, którzy: