Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)

Dziecanovia Dziekanowice - Opatkowianka Opatkowice 3-0 (2-0)

2-0 Grzegorz Wojnarowski 35
3-0 Mariusz Stasiak 60

Widzów 100.
DZIECANOVIA: D. Michalik - Bergel - Nowak (46 Wandas), P. Miękina, Wrona - B. Kupiec, Wilk (55 Maśko), Wojnarowski, M. Stasiak - Waligóra (68 M. Michalik), Płatek (79 D. Stasiak).

W meczu sąsiadów w tabeli Dziecanovia zrewanżowała się Opatkowiance z nawiązką za porażkę 3-4, poniesioną jesienią.

Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i mogli wygrać wyżej. Podopieczni trenera Grzegorza Platy mieli pełno znakomitych okazji, wiele z nich zmarnowali. W sytuacjach "sam na sam" Płatek, Waligóra czy Wojnarowski nie zdołali pokonać golkipera Opatkowic, który w dzisiejszym meczu miał mnóstwo pracy. Jego vis a vis, Damian Michalik, prawie całą pierwszą połowę mógł się obijać.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej akcji. Po rajdzie lewą stroną boiska Mariusz Stasiak potężnie strzelił z 14 m pod poprzeczkę. Kolejny padł w 35. minucie. Po pięknym podaniu Płatka Wojnarowski z 4 m wpakował futbolówkę do bramki. Obrona drużyny z Opatkowic gubiła przy atakach swoich rywali, ale do przerwy pozwoliła miejscowym na zdobycie tylko dwóch bramek.

Kwadrans po przerwie Dziecanovia podwyższyła na 3-0. Bardzo ładną akcję dwójkową sfinalizował silnym uderzeniem w prawy róg kapitan drużyny Mariusz Stasiak.