Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)

LKS Rudnik - Zielonka Wrząsowice 2-2 (1-0)

2-2 Michał Listwan 74
RUDNIK:
Tomasz Dynur - Radosław Dróżdż, Mateusz Dynur, Piotr Marek, Paweł Piątek - Jarosław Starzec (46 Dariusz Śmiłek), Michał Listwan (81 Piotr Gancarczyk), Leszek Judasz, Jarosław Kawecki - Andrzej Cebula, Marcin Filipek.
ZIELONKA: Wojciech Sarga - Łukasz Czech, Robert Dudzik, Piotr Banaś - Piotr Kornio, Łukasz Proficz, Marcin Marek (60 Michał Prorok), Mateusz Bobek (80 Artur Miśkiewicz), Piotr Turcza - Robert Michalik (60 Grzegorz Gadula), Paweł Nogieć.

Drużyna gospodarzy przystąpiła do meczu z Zielonką mocno osłabiona, nie mogli zagrać m.in. Chmielik i Z. Marek (pauzowali za kartki), a także pozyskani zimą Siwek i Wcisło.

Początek meczu znakomicie ułożył się dla Rudnika, bo już w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Prostopadłą piłkę zagrał Judasz w kierunku Filipka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości i piłka zatrzepotała w siatce. Cztery minuty później ponownie Filipek uderzał z 15 metrów, ale wprost bramkarza. Goście najgroźniejszą akcję przeprowadzili pod koniec pierwszej połowy. Jeden z zawodników Zielonki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Rudnika - Dynurem.

Początek drugiej połowy również dobrze rozpoczęli gospodarze. Śmiłek zagrał do Cebuli, ten następnie odegrał do Listwana, który uderzył mocno na bramkę Zielonki, ale bramkarz pewnie wybronił ten strzał. W 55. minucie gracze z Wrząsowic wyprowadzili szybką kontrę i zdobyli bramkę, której autorem był Turcza. Cztery minuty później  był już 2-1 dla Zielonki. Sytuacji sam na sam z Dynurem nie zmarnował Kornio.

Po tym golu Rudnik rzucił się do odrabiania strat, co przyniosło efekt dopiero w 74. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Śmiłek, a w zamieszaniu pod bramką gości najwięcej zimnej krwi zachował Listwan, który umieścił piłkę w siatce. Ostatni kwadrans to ataki rudniczan, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać.

W końcówce gospodarze mieli pretensje do arbitra uważając, że powinien być karny za faul na Judaszu. Byli też zdania, że sędzia popełnił błąd odgwizdując przy akcji Filipka spalonego, którego nie było.