Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)

Opatkowianka Opatkowice - Orzeł Myślenice 1-4 (1-2)

1-3 Żak 72
1-4 Mistarz 84

Sędziował Paweł Baran. Żółte kartki: Lesiński, Pajka, Bała. Widzów 100.
ORZEŁ: Pajka - Cichoń, Mikołajczyk, Bała, Lesiński - Żak (81 Moryc), B. Łętocha (46 Kański), Ślusarz, Ostrowski, Święch (74 P. Łętocha) - Lech (53 Mistarz).

Orzeł od dawna nie mógł wygrać na trudnym terenie w Opatkowicach i mówiło się nawet o jakimś fatum, tymczasem przełamanie nastąpiło, a bohaterem meczu został zdobywca dwóch goli - Krzysztof Żak.

Dla myśleniczan mecz świetnie się zaczął. Już w 8. minucie do - można rzec - straconej piłki dobiegł Ostrowski, dograł na drugą stronę do Święcha, a ten wrzucił w pole karne. Odbita na jedenastym metrze futbolówka znalazła adresata, a nadbiegający Żak kropnął ile sił z lewej nogi.

Po kwadransie było 2-0 dla gości. Bała zagrał z własnej połowy do Lecha, a ten w sytuacji "sam na sam" uprzedził bramkarza i strzelił do pustej bramki. Dwubramkowe prowadzenie szybko zmalało, chociaż w międzyczasie Orzeł miał co najmniej dwie dogodne okazje do podwyższenia wyniku - m.in. Ślusarz trafił w słupek, a Cichoń po indywidualnej akcji został zablokowany przez obrońcę.

W 31. minucie M. Dulemba strzelił przepięknego gola kontaktowego. Popularny "Małpa" przejął niedokładne podanie Bały i z 20 metrów trafił w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Pajkę. Gol - "stadiony świata"! To jednak było wszystko, co dobrego pokazali w tym spotkaniu miejscowi.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Orła, chociaż Opatkowianka stworzyła kilka sytuacji. Kiedy gospodarze coraz częściej zagrażali bramce Orła sygnał do ataku dał Żak, który wykorzystał podanie Mistarza i będąc sam na sam z bramkarzem ze stoickim spokojem umieścił futbolówkę w bramce.

Wynik w ostatnich minutach ustalił Mistarz, który będąc w polu karnym "położył" bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę zdobył czwartego gola dla Orła. Tym samym myśleniczanie w końcu wywieźli komplet punktów z dotychczas "zaczarowanych" Opatkowic.