Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Jeden gol i pęknięta piłka

Borkowianka Borek Szlachecki - Tęcza Piekary 0-1 (0-1)

0-1 Michalczyk 17
TĘCZA: Z. Ludwikowski - Kina, Nogieć, Jasiołek, Kapusta - Królik (59 K. Ludwikowski), Steczko, Karcz (83 Florian), Żyła, Kozioł - Michalczyk (72 M. Ludwikowski).

To nie był taki mecz jak w pierwszej rundzie, gdy drużyna z Piekar rozbiła Borkowiankę na własnym obiekcie 8-0. Tym razem Tęcza strzeliła tylko jednego gola, a tuż przed końcem nie wykorzystała karnego.

Ciekawsze wydarzenia z meczu:

3. minuta:
Rzut wolny dla gospodarzy, mocne uderzenie zza pola karnego odbija Ludwikowski, asekuracja Królika daje nieprzyjemne zderzenie bramkarza i pomocnika Tęczy.

9. minuta:
Z lewej strony groźne dośrodkowanie Krzysztofa Żyły, które mogło zaskoczyć interweniującego bramkarza Borkowianki.

11. minuta:
Pierwszy groźny strzał Tęczy, jego autorem Dawid Karcz, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

17. minuta:
Krzysztof Żyła ponownie bierze ciężar gry na siebie, jego rajd lewą stroną kończy się dośrodkowaniem wzdłuż bramki, a w idealnej sytuacji Michalczyk nie marnuje okazji i zdobywa bramkę dla przyjezdnych.

28. minuta:
Rzut wolny dla Piekar z ok. 35 m. Nogieć uderza bardzo mocno, bramkarz "wypluwa piłkę przed siebie, Michalczyk z dobitki trafia w słupek.

40. minuta:
Akcja Borkowianki z prawej strony, dośrodkowanie do wbiegającego napastnika gospodarzy, ale ten marnuje znakomitą okazję.

48. minuta:
Kamil Kozioł atakuje prawą stroną, zagrywa w polu karnym do Karcza, ten zostaje zablokowany.

50. minuta:
Z 20 m Żyła niecelnie uderza w bramkę Borkowianki.

52. minuta:
Rzut rożny, Królik dośrodkowuje, nie pilnowany Karcz oddaje mocne uderzenie z woleja, piłka mija słupek.

55. minuta:
Nogieć po raz drugi w tym spotkaniu uderza mocno z rzutu wolnego, trafia w spojenie bramki.

70. minuta:
Z lewej strony Kina zagrywa do Michalczyka, który znajduje się w idealnej sytuacji, żeby pokonać bramkarza miejscowych, ale uderza wprost w golkipera.

71. minuta:
Borkowianka mogła doprowadzić do wyrównania. Za pierwszym razem Zbigniew Ludwikowski wygarnia piłkę nogami zawodnikowi z Borku, futbolówka wraca przed pole karne Tęczy, z dobitką idzie kolejny gracz gospodarzy, jego uderzenie wspaniale broni bramkarz gości. Paruje piłkę na rzut rożny.

76. minuta:
Dziwne okoliczności doprowadziły do pęknięcia piłki, sędzia zmuszony był przerwać i wymienić futbolówkę.

81. minuta:
Kamil Kozioł z prawej strony wbiega w środkową formację, zagrywa prostopadle do Krzysztofa Ludwikowskiego, jego strzał broni bramkarz.