Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Ambitna Tęcza remisuje z sąsiadem z Liszek

Tęcza Piekary - Liszczanka Liszki 1-1 (0-0)

1-1 Tomaszewski 77

Sędziował Mariusz Ocieczek.
TĘCZA: Z. Ludwikowski - Kina, Kapusta, Jasiołek, Kopijka (74 Karaś) - Królik (60 Michalczyk), A. Ludwikowski, S. Steczko, Żyła (90 M. Ludwikowski), Kozioł - K. Ludwikowski (78 Kracz).

LISZCZANKA: Michalec - Irzyk (64 Kędzierski), Konopelski (78 Kłaput), Stec, G. Szymula - Dobosz, Składanowski, D. Szymula, Steczko, Piwowarski - Tomaszewski.

W "derbowym" spotkaniu Tęcza Piekary na własnym obiekcie zremisowała 1-1 z sąsiednią Liszczanką Liszki.

W pierwszej połowie Liszczanka miała dużo więcej z gry i mogła zdobyć bramkę. Jedną z najlepszych okazji miał Dariusz Szymula, który uderzył z piątego metra wprost w wychodzącego Zbigniewa Ludwikowskiego. Cała akcja zaczęła się gdy na środku boiska Jasiołek niefortunnie wybił piłkę, ta odbiła się od nóg Tomaszewskiego. Zawodnik z Liszek popędził prawą stroną i wzdłuż bramki dośrodkował do Szymuli.

Kolejna groźna sytuacja przyjezdnych zaczęła się od nieporozumienia Grzegorza Kapusty i Krzysztofa Kopijki. Nie zdołali oni wybić futbolówki jak najdalej od własnej bramki, skorzystał z prezentu Tomaszewski, lecz strzelił za wysoko.

Po przerwie goście wstrzeliwali piłkę w pole karne Piekar, nie przynosiło to żadnego skutku. Tymczasem niespodziewanie to miejscowi wyszli na prowadzenie. W środku pola Sławomir Steczko wymienił podania z Kamilem Koziołem, który wbiegł w pole karne przyjezdnych, dorzucił piłkę z lewej nogi wprost na głowę Krzysztofa Ludwikowskiego, a ten skutecznie zakończył akcję gospodarzy.

Od tego momentu napór Liszczanki zwiększył się, ale gościom nic nie wychodziło. Tęcza mogła natomiast podwyższyć prowadzenie. Żyła z prawej flanki wbiegł w szesnastkę, niby dośrodkował, niby lobował golkipera rywali, w efekcie futbolówka odbiła się od słupka. W 60. minucie Liszczanka wyrównała. Z prawej strony skrzydłowy wbiegł w pole karne i zagrał na piąty metr, gdzie Tomaszewski uderzając technicznie po "krótkim" rogu znalazł lukę między słupkiem a interweniującym Ludwikowskim.

Goście mieli kolejne okazje, wykonywali stałe fragmenty, strzelali z dystansu, lecz nie potrafili wywieźć z Piekar 3 punktów. Obiektywnie patrząc Liszczanka była lepsza w tym spotkaniu, lecz po raz kolejny walka do upadłego dała Tęczy remis, który smakuje jak zwycięstwo. W rundzie jesiennej Tęcza w meczach z Pozowianką, Kaszowianką i Liszczanką zdobyła zero punktów, a w rundzie rewanżowej z tymi samymi rywalami ma tych punktów 5 (Pozowianka - Tęcza 1-1, Kaszowianka - Tęcza 1-2, Tęcza - Liszczanka 1-1).