Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Garbarnia II Kraków - Wawel Kraków 4-0 (2-0)

1-0 Stokłosa 13

2-0 Kalemba 31

3-0 Kawaler 57

4-0 Kozieł 60

Sędziowali: Tomasz Gajewski oraz Gabriela Szymska i Krzysztof Kapera. Mecz bez kartek.

GARBARNIA II: Wałach - Dudzicki (60 Marut), S. Zygmunt, Pluta (46 Kaim), Bajołek (65 Talkowski), Stokłosa, Kuźma, Kalemba, Leszczak (75 Przysiężniak), Kozieł, Kawaler.

WAWEL: Różycki - Wcisło, Szumiec (66 Kiepura), Podolecki, Cieśla, Szegiera, Szczypczyk, Kadula, Kawski, Kurowski, Kupis.

Rezerwy Garbarni poradziły sobie bezproblemowo z absolutnym outsiderem tabeli, co zresztą nie stanowiło żadnej niespodzianki. Wszak Wawel na dziesięć gier rundy jesiennej przegrał wszystkie. W klasie A, co woła o pomstę do nieba, jeśli pamiętać o pięknych tradycjach piłkarskich wojskowego klubu...

Padły w tym meczu tylko cztery gole. Tylko, bowiem stuprocentowych okazji było zdecydowanie więcej. Wynik otworzył z bliskiej odległości Stokłosa. W 31. minucie Kozieł zaadresował podanie do Kalemby, ten skutecznie dołożył nogę do piłki. W tej fazie meczu śmiało powinien brylować Kawaler, ale nie wykorzystał 3-4 doskonałych sytuacji.

Jednak po zmianie stron właśnie Kawaler strzelił trzeciego gola dla drużyny Stanisława Śliwy, dopełniając formalności. Chwilę później strzałem z z dystansu popisał się Kozieł. Akurat Kozieł po minięciu kilku rywali powinien ustrzelić dublet, lecz nie trafił w światło bramki. Gry ofensywnej Wawelu do pauzy nie było w ogóle. Po przerwie ten stan rzeczy uległ zmianie. Raz uratował „Garbarzy” na linii bramkowej Bajołek. Z kolei Kurowski nie sięgnął piłki w ostatniej fazie składnej akcji. Wreszcie Wałach mógł odetchnąć z ulgą, kiedy piłka przeszła nad poprzeczką jego bramki.

Jakie to jednak ma znaczenie, skoro Wawel zapewne zamknie tabelę również na koniec sezonu. Oby tylko konto punktowe wreszcie przestało być puste. Ale jak to zrobić? Słyszę, że przestała być prezesem klubu osoba nie znosząca futbolu. W tym nadzieja?