Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Prokocim bez litości dla Dąbskiego2012-03-13 15:59:00

W rundzie wiosennej oba zespoły będą walczyć o różne cele. Prokocim będzie bronił pozycji lidera w A klasie (gr. II), a Dąbski będzie walczył o utrzymanie. Na boisku - w meczu towarzyskim - było widać który zespół walczy o awans, a który o byt.

Prokocim Kraków - Dąbski Kraków 6-1 (2-0)

PROKOCIM:
K. Wójcik - Łobodziński, Janicki, Łozynyk, Kafel - Kukawski, Małecki, Wojdyła, Kuklewicz - Zagata, Kucabiński oraz Dolczak, Tomczuk, Olszański, Ł. Wójcik, Sierant, Michalski.

Prokocim szybko uzyskał prowadzenie. Już w 5. minucie w zamieszaniu podbramkowym Małecki wycofał piłkę przed pole karne, a Wojdyła pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. Przed przerwą Kucabiński podał do Zagaty, który minął obrońcę i strzałem w "długi" róg posłał futbolówkę do siatki.

Druga połowa dla podopiecznych trenera Grzegorza Kmity rozpoczęła się równie udanie jak pierwsza. Sierant przejął piłkę przed polem karnym rywali i pięknym uderzeniem nie dał szans golkiperowi. W 65. minucie Dąbski znalazł receptę na defensywę Prokocimia. Po chwili jednak było 4-1 po strzale Kucabińskiego zza pola karnego. Końcówka meczu to popis Olszańskiego, który podania Tomczuka i Kucabińskiego zamienił na bramki.

W sparingach rozgrywanych na sztucznej nawierzchni Kolejarze wypadli bardzo dobrze wygrywając wszystkie 4 mecze strzelając 20 bramek i tracąc zaledwie 5. Czy Kolejarze wypadną równie dobrze na naturalnej nawierzchni okaże się już w najbliższą sobotę, kiedy o godzinie 13 lub 14 w Kobierzynie zmierzą się z Victorią. Będzie to próba generalna przed rundą wiosenną, którą Kolejarze rozpoczną 24.03.2012 o godzinie 14.00 podejmując jednego z najgroźniejszych rywali - Nadwiślan Kraków.