Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Prokocim wysoko wygrał z lokalnym rywalem2012-02-26 14:57:00

Prokocim okazał się zdecydowanie lepszy od lokalnego rywala, w sparingu A-klasowców Kolejarze rozgromili Płaszowiankę 6-1.

Prokocim Kraków - Płaszowianka Kraków 6-1 (3-0)

PROKOCIM:
Michalski - Tomczuk, Janicki, Łozynyk, Dolczak - testowany, Małecki, Kucabiński, Sierant - Ł. Wójcik, Olszański oraz Kukawski, Kafel, Wojdyła, K. Wójcik, Łobodziński, testowany II.

Płaszowianka nie była zbyt wymagającym przeciwnikiem i podopieczni trenera Grzegorza Kmity po kilku minutach przejęli inicjatywę. Swoją dominację na boisku Kolejarze potwierdzili już po kwadransie. Sierant dośrodkował z rzutu rożnego, a w zamieszaniu podbramkowym Wójcik z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Po chwili Kucabiński podał prostopadle do Wójcika, który strzałem w "długi" róg podwyższył na 2-0. Niespełna kwadrans przed przerwą Sierant znów dośrodkował z rzutu rożnego, a nie pilnowany Janicki wykorzystał nadmiar swobody głową pakując futbolówkę do bramki.

Kwadrans po przerwie Kukawski znalazł się sam na sam z bramkarzem Płaszowianki, który znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Prokocim dobijał przeciwnika. W 65. minucie Tomczuk z bliska podwyższył na 5-0, a po chwili Kucabiński posłał piłkę w pole karne do nie pilnowanego zawodnika testowanego, który jako ostatni zmusił do kapitulacji golkipera rywali. W końcówce Płaszowiance udało się zdobyć honorową bramkę po strzale z dystansu.