Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Hat trick Mateusza Siedlarza, bramkarz Żylski w roli egzekutora

Garbarnia II Kraków - Victoria Kraków 6-0 (0-0)

3-0 Mateusz Siedlarz 75
4-0 Cebula 76
5-0 Żylski 87 (karny)
6-0 Przysiężniak 90

Sędziowali: Piotr Turcza oraz Kamil Sikora i Jakub Syska (Kraków). Żółte kartki: Swaryczewski - J. Jatczak. Czerwona kartka: Chudy (V, 87).
GARBARNIA II: Żylski - Mateusz Siedlarz. Swaryczewski (657 Kaim), Zelek (77 Nakończy), Byrski, Stokłosa, Kuźma, Kuśmierczyk, Wojciechowski (75 Przysiężniak), Przeniosło, Pytel (46 Cebula).
VICTORIA: Ślusarek - Chudy, D. Jatczak, Michalik, Chrustowski (77 Mucha), Urbański, Kwieciński (53 Rapta), Jernajczyk (64 Pruski), J. Jatczak, Siudak (80 Szostak), Glazar.

Konto strat Victorii już do przerwy nie powinno być czyste. Pod bramką Ślusarka kilkakrotnie doszło do zagrożeń, ale nie padł żaden gol. Po centrze Kuźmy nad poprzeczką „główkował” Kuśmierczyk. Korzystając z podania Stokłosy z pierwszej piłki uderzał Przeniosło, bramkarz gości był na miejscu. Po bodaj najładniejszej akcji do pauzy uderzał Kuźma, Ślusarek nie dał się zaskoczyć. Z kolei Stokłosa ładnie zastawił się w polu karnym, strzał z półobrotu został w ostatniej chwili zablokowany.

Z nielicznych akcji ofensywnych Victorii zdecydowanie najbardziej przypadła do gustu ta wykreowana przez rutyniarza Kwiecińskiego. Na bramkę Żylskiego ostro uderzał bodaj Urbański, piłka przeszła nad poprzeczką.

Worek, a raczej wór z bramkami rozwiązał się wkrótce po zmianie stron. Goście protestowali przeciwko podyktowaniu karnego za faul na Byrskim, lecz nic nie wskórali. (Jeszcze do pauzy w pobliżu własnej bramki zagrał piłkę ręką D. Jatczak, ale arbiter nie wskazał wówczas na "wapno”). Mateusz Siedlarz pewnie wyegzekwował karnego i był to początek pogromu urządzonego przez rezerwy Garbarni.

W roli głównej wystąpił strzelec pierwszego gola. Najpierw oddał Mateusz Siedlarz piękny strzał z odległości około 30 metrów, Ślusarek był bez szans. Gol na 3-0 padł natomiast po dobitce strzału oddanego przez Stokłosę w stuprocentowej sytuacji. Drogę do bramki otworzyło mierzone na centymetry prostopadłe podanie bardzo aktywnego Kuźmy.

Za moment kolejną akcję bramkową rozpoczął Byrski, zaś sfinalizował Cebula. W 87. minucie gęsty ostrzał bramki Ślusarka kończył strzałem, który wydawał się formalnością Stokłosa, ale w ramach akcji klasycznie ratunkowej Chudy wystąpił w roli bramkarza. Pokazanie winowajcy czerwonej kartki  stanowiło decyzję nieuchronną, piłkę na 11. metrze ustawił... golkiper Garbarni, Żylski. I pewnie trafił do siatki. Sytuacja prosto z gatunku zdarzeń najnormalniej sympatycznych...

Tuż przed końcowym gwizdkiem w poprzeczkę trafił jeszcze Cebula, ze skuteczną dobitką głową podążył Przysiężniak. Victoria po przerwie była najbliższa zmniejszenia dystansu za sprawą Chudego, który z najbliższej odległości posłał piłkę obok celu. Z kolei Żylski wykazał się przy obronie ładnego strzału Muchy. Gdy jeszcze nie wiedział, że sam wpisze się na listę...