Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Podgórze Kraków - Pozowianka Pozowice 3-1 (0-0)

3-0 Maciej Zębala 77
3-1 ??? 84
PODGÓRZE:
Piotr Szydłowski - Krzysztof Koza, Michał Seweryn, Łukasz Gorszkow, Janusz Skórski (80 Wojciech Wiater) - Marcin Wiater (90 Krzysztof Podsiadło), Wojciech Ochałek, Dariusz Knap, Damian Marzec - Łukasz Kostrz (71 Grzegorz Pater), Maciej Zębala (88 Jarosław Chryczyk).

Już po 7 minutach mogło być 1-1. Najpierw szansę mieli krakowianie - dośrodkowywał M. Wiater, a Marzec uderzył piłkę głową i trafił w słupek. Po chwili "setki" nie wykorzystali goście, świetnie zachował się w bramce Szydłowski. I połowa była wyrównana, stała pod znakiem twardej walki.

Po przerwie przewagę uzyskało Podgórze, obejmując w 59. minucie prowadzenie. W środku pola piłkę przejął Ochałek, zagrał z Kostrzem, po czym "wjechał" w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Ten sam zawodnik asystował przy golu nr 2. Uderzoną przez niego futbolówkę golkiper gości wybił wprost pod nogi Marca, a ten dobił ją do siatki.

Pozowianka mogła nawiązać kontakt, ale jej zawodnik zmarnował okazję "sam na sam", strzelając obok bramki. 5 minut później było za to 3-0. Po błędzie obrońcy Pater zagrał w pole karne do Zębali, który zdobył trzeciego gola dla Podgórza. Goście niebawem uzyskali honorowe trafienie - po centrze z wolnego. W końcówce gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale W. Wiater najpierw, lobując bramkarza, trafił w poprzeczkę, a przy następnej okazji przestrzelił.