Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Przyjechali po remis

Piast Wołowice - Podgórze Kraków 0-0

PODGÓRZE: Bednarczyk - Koza, Seweryn, Staniewski, Skórski (62 Niemirski) - M. Wiater (90 W. Wiater), Chryczyk (89 Koćma), Brown, Grocholski (58 Korniejenko) - Kostrz, Zębala.

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków gospodarzy. W 5. minucie Piast mógł prowadzić 1-0, ale jeden z miejscowych zawodników źle zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego... W 11. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry gospodarzy piłka uderzona z wolnego poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później bramkarz gości Bednarczyk wyłapał groźną wrzutkę z rzutu rożnego. Po 20 minutach meczu do głosu doszli goście. Skórski ruszył lewą stroną, dostał piłkę od Grocholskiego, po czym odegrał do Chryczyka, a ten zewnętrzną częścią stopy uderzył nad bramką. W 32. minucie Staniewski strzelił z wolnego tuż nad poprzeczką.

Drugą połowę lepiej zaczęło Podgórze, strzałem z 19 m golkipera gospodarzy próbował zaskoczyć Chryczyk, ale trafił prosto w niego. W 50. minucie krakowianie mieli kolejną groźną sytuację, lecz bramkarz Piasta wyłapał wrzutkę Zębali. Po godzinie gry zespół z Wołowic przejął inicjatywę i dwukrotnie w ciągu dwóch minut mógł strzelić gola. Najpierw Tomczak w dogodnej sytuacji uderzył ponad bramką, a w 62. minucie Kosek po indywidualnej akcji strzelił minimalnie niecelnie. Podgórze odgryzło się 10 minut później minimalnie niecelnym strzałem Staniewskiego z wolnego. W końcówce piłkarze Piasta mogli strzelić tę jedną bramkę na wagę trzech punktów, ale znów zawiodła skuteczność. Budziaszek, Tomczak, Kosek i Korczek nie potrafili umieścić piłki w siatce dobrze broniącego Bednarczyka. 2 minuty przed końcem gości stać było jeszcze na jedną akcję, po której Zębala główkował nad poprzeczką.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Piast zagrał poprawnie, ale bez błysku dającego zwycięstwo. Podgórze, osłabione brakiem G. Patera, przyjechało po remis i swój cel osiągnęło.

- Podgórze nastawiło się na defensywę i kontry, ciężko się z nimi grało - powiedział Rafał Mazur, trener Piasta.