Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Radziszowianka Radziszów - Wisła Rząska 3-2 (1-1)

2-2 Biernacik 79
3-2 Biernacik 83
Sędziował Łukasz Marek.
RADZISZOWIANKA: D. Kłos - Magiera, Dziudziek, Marek Wcisło - A. Kłos (Ludwikowski), Biernacik, Paciorek (Polek), Węgrzyn, Galos - Maciej Wcisło, Łachman (Mrowiec).

Mecz od początku zaczął się od bardzo twardej i ostrej gry. Obie drużyny nie stworzyły wielu okazji do zdobycia gola. Prowadzenie mogli objąć gospodarze, po dobrym dograniu z prawej strony doskonałej sytuacji nie wykorzystał napastnik Radziszowianki trafiając wprost w bramkarza.
Goście odpowiadali szybkim akcjami skrzydłami, ale nie stwarzali dogodnych sytuacji. Po jednej z kontr miejscowi wyszli na prowadzenie. Po dograniu z prawego skrzydła zawodnik Radziszowianki bez zastanowienia huknął z 20 m w samo "okienko". Wisła odpowiedziała w końcówce pierwszej połowy. Po dograniu ze skrzydła na 5. metr napastnik nie miał problemu ze zdobyciem gola.

W drugiej połowie gra zaostrzyła się. Goście objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego z około 40 metrów, piłka trafiła jeszcze w słupek i od nogi bramkarza wpadła do bramki. Zawodnicy z Radziszowa nie załamywali się i dążyli do zdobycia gola, drużyna Wisły raz za razem groźnie kontrowała. Gospodarze gola na 2-2 strzelili po rajdzie Wcisły i dograniu do Biernacika na 5. metr do tzw. pustaka.

Obie drużyny starały się zdobyć zwycięską bramkę. To udało się gospodarzom po błędzie obrońcy Rząski; znów Wcisło dogrywał do Biernacika. Mecz mógł się podobać. Nie zabrakło twardej walki, sytuacji i pięknych goli.