Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Czarni 03 Grzegorzowice - Michałowianka Michałowice 2-1 (0-1)

0-1 ???

1-1 Tomasz Biernacik (karny)

2-1 Damian Korfel

Do dużej niespodzianki doszło dziś w Biskupicach. Skazywani na pożarcie Czarni pokonali 2-1 murowanego faworyta w rywalizacji o awans, Michałowiankę. O wyniku zadecydowały zabójcze trzy minuty w drugiej połowie, kiedy gospodarze zdobyli dwie bramki.

Od początku swoje tempo gry narzucili goście. Czarni, choć zepchnięci do defensywy, grali jednak lepiej niż w dwóch poprzednich spotkaniach. Mimo dużej przewagi Michałowianka nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Sebastiana Misiaka. Dopiero w 30. minucie padł gol dla gości, ale wynikał on z szybkiej kontry po nieudanym ataku Czarnych.

W drugiej połowie gra była już bardziej spokojna i wyrównana. Michałowianka sprawiała wrażenie jakby jednobramkowe prowadzenie było wystarczające i kolejne ataki były przeprowadzane bez przekonania. Taka postawa zemściła się na gościach. Najpierw za faul na Szymonie Wesołowskim sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Biernacik. Trzy minuty później Mariusz Stanula znalazł w polu karnym Damiana Korfela, a ten strzelił po "długim" rogu, dając Czarnym prowadzenie.

Zszokowani goście znacznie podkręcili tempo i za wszelką cenę chcieli doprowadzić chociaż do remisu. Zmasowane ataki nie przyniosły jednak skutku i niespodzianka stała się faktem: Czarni pokonali lidera.

Ta porażka komplikuje Michałowiance sytuację w tabeli, przewaga nad drugimi Węgrzcami stopniała do 3 punktów, a do rozegrania pozostały dwa spotkania, w tym bezpośrednie starcie tych dwóch drużyn.