Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Hat-trick Maniaka2013-03-03 20:42:00

Udanie wypadł pierwszy sprawdzian w 2013 roku na trawiastej murawie dla piłkarzy Spartaka Charsznica. Znajdujący się w strefie spadkowej I grupy krakowskiej klasy A podopieczni trenera Bugaja pokonali lidera II grupy olkuskiej B klasy 4-1.

Northstar Miechów - Spartak Charsznica 1-4 (0-0)

0-1 Hubert Maniak 51

0-2 Hubert Maniak 66

0-3 Karol Małecki 75

1-3 Mateusz Latos 77

1-4 Hubert Maniak 84

Sędziowali: Łukasz Mnich oraz Artur Dydliński i Marek Soczówka.

NORTHSTAR: Dawid Sokół - Sebastian Korfel, Andrzej Rosa, Damian Machejek, Łukasz Czekaj, Dominik Latos, Michał Ordys, Mariusz Kozioł, Przemysław Soczówka, Mateusz Latos, Jacek Toniarz, Jarosław Kobylec, Krzysztof Filus.

SPARTAK: Szymon Szewczyk - Marcin Zegarek, Łukasz Cholewa, Paweł Bręklewicz, Tomasz Niewiara, Karol Soczówka, Bartłomiej Mucha, Norbert Kasprzyk, Kamil Małecki, Konrad Kula, Jakub Pałka, Damian Dudziński, Jarosław Hajek, Hubert Maniak, Paweł Janczyk.

Pierwsza połowa była wyrównana i nie obfitowała w okazje bramkowe, poza dwoma sytuacjami sam na sam, wygranymi przez Dawida Sokoła. Dopiero po przerwie piłkarze z Charsznicy wykazali większą skuteczność. W 51. minucie Hubert Maniak wykorzystał nieporozumienie bramkarza i linii obrony miejscowych i po podaniu od obrońcy w sytuacji sam na sam nie dał szans Sokołowi. W 66. minucie ten sam zawodnik zdobył bramkę w zamieszaniu podbramkowym. W 74. minucie zaliczył asystę, przy pięknym strzale z około 25 metrów Karola Małeckiego. W rewanżu, dwie minuty później, gola honorowego zdobył Mateusz Latos, po podaniu z głębi pola. Wynik ustalił, kompletując hat-trick, Hubert Maniak, strzałem z ostrego kąta.