Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
PP Kraków: Awans Wiślan2013-02-24 14:32:00

W zaległym meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków V-ligowy zespół Wiślan Jaśkowice pokonał dziś A-klasowego Partyzanta Dojazdów 3-1. W 1/8 finału, już za tydzień, rywalem lidera okręgówki będzie występująca w tej samej klasie rozgrywkowej, ale w innej grupie - Zieleńczanka.

IV runda PP w Podokręgu Kraków:

Partyzant Dojazdów (A) - Wiślanie Jaśkowice (V) 1-3 (1-0)

1-0 Kawula

1-1 Węgrzyn 70

1-2 Węgrzyn 75

1-3 Węgrzyn 80

PARTYZANT: Ura - O. Rudziński, Rutka, Chłoń - Kozik (46 Woźniak), Sado, Stachurski, Gruchała, M. Rudziński (75 Kubacki) - Kawula (46 Mikołajczyk), Kwiecień.

WIŚLANIE: Kurek - Ignacok, Wożniak (20 Lachowski), Maciej Morawski, Sady - Rzeszótko (46 Ignyś), Kazek, Michał Morawski, Wąsik (46 Kłyś) - Węgrzyn, Wcisło (46 Meus).

Faworyt tego meczu miał w I połowie przewagę, wypracował ze cztery "setki", ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Wiślanie nie wykorzystali nawet karnego, Wcisło trafił w słupek. Partyzant oddał jeden celny strzał, zza szesnastki, ale za to skuteczny i do przerwy było 1-0 dla zespołu z Dojazdowa.

W II połowie spotkania, rozgrywanego na sztucznym boisku w Skotnikach, piłkarze z Jaśkowic nadal przeważali. Losy meczu rozstrzygnęły się między 70. a 80. minutą, hat-trickiem popisał się pozyskany z Radziszowianki Węgrzyn. Wyrównujący gol padł po rzucie wolnym bitym przez Macieja Morawskiego z ok. 30 m. Golkipera A-klasowca odbił piłkę przed siebie, a Węgrzyn dobił ją do siatki. Niebawem wykończył akcję Ignysia, a pieczęć postawił po dograniu z prawej strony - "nawinął" obrońcę i uderzył celnie po "długim". Udany debiut w bramce Wiślan zanotował 16-letni Kurek.

W V rundzie PP Wiślanie zmierzą się z Zieleńczanką. Mecz odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 15 na sztucznej murawie w Krakowie-Skotnikach.

- To mój pomysł, aby połączyć zimowy sparing z grą o stawkę, czyli o Puchar Polski. Lepiej grać teraz w weekend niż później wiosną w środę, kiedy - jak wiadomo - są kłopoty ze zwolnieniami z pracy. Z Partyzantem zagraliśmy na sztucznym boisku w Skotnikach, podzieliliśmy się kosztami po połowie. W kolejnej rundzie zmierzymy się z Zieleńczanką, też miał to być sparing, ale zamienimy go na mecz pucharowy - powiedział Janusz Morawski, działacz i piłkarz Wiślan Jaśkowice.

V runda Pucharu Polski w Podokręgu Kraków (1/8 finału):

Jesień 2012

TS Węgrzce (A) – JKS Zelków (V) 1-0

Wisła Oldboye – Świt Krzeszowice (IV) 0-4

Wiosna 2013

3 marca 2013, godz. 15.00:

Wiślanie Jaśkowice (V) – Zieleńczanka Zielonki (V)

24 marca 2013, godz. 15.00:

Jastrzębiec Książ Wielki (A) - Sokół Kocmyrzów (A)

10 kwietnia 2013, godz. 16.30:

Garbarnia II Kraków (V) – Jutrzenka Giebułtów (IV)

Kaszowianka Kaszów (A) – Borek Kraków (IV)

Spartak Charsznica (A) – Orzeł Piaski Wielkie (IV)

W ćwierćfinałach PP w Krakowskiem, stawkę siedmiu zwycięzców spotkań V rundy uzupełni III-ligowy Hutnik Nowa Huta.