Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Pogoń Miechów - Bibiczanka Bibice 3-0 walkower

1-1 Mrowca 30

1-2 Mrowca 37

1-3 Mrowca 66

1-4 Rokicki 85 (korner)

Sędziował Mateusz Jurgała. Żółte kartki: T. Piwowarski, B. Piwowarski - Raj, Sieńko, Rechemtiuk.
POGOŃ: Szostak - T. Piwowarski, Kijowski, M. Piwowarski, Czekaj - Majewski, G. Dąbrowski (58 K. Dudek), K. Dąbrowski (78 Król), B. Piwowarski - Kolański (70 Oleksy), Górski.
BIBICZANKA: Łysek - Rokicki, Mrowca, Wojciechowski, Duda, Sieńko, Raj, Pachel, Zawrzykraj, D. Klimczyk (84 K. Klimczyk), Rechemtiuk.

Pogoń zakończyła rundę jesienną niespodziewaną porażką z Bibiczanką i traci do lidera już 10 punktów. Miechowianie zagrali bardzo słabo i swoje marzenia o awansie będą musieli chyba przesunąć na następny sezon.

Mecz zaczął się obiecująco dla gospodarzy, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Majewski został zatrzymany w pół w polu karnym, a Czekaj wykorzystał jedenastkę. Po chwili Czekaj wykonywał rzut wolny z własnej połowy, podał do Kolańskiego, który z pierwszej piłki strzelił nad bramką. Po kolejnej wrzutce Czekaja Górski główkował obok słupka.

W 30. minucie Bibiczanka wyrównała. Mrowca slalomem minął paru zawodników Pogoni i przymierzył w "długi" róg. Miechowianie mogli za moment ponownie prowadzić, ale główka Górskiego znów była niecelna, a Majewski w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Zamiast 2-1 wkrótce było 1-2. Mrowca, po dośrodkowaniu, uderzył celnie z pierwszej piłki przy słupku.

Po przerwie gospodarze próbowali odrobić stratę, ale doskonale w bramce Bibiczanki spisywał się Łysek. Swój dzień miał też Mrowca, który w 66. minucie skompletował hat-trick. Poszło podanie wzdłuż bramki, a zawodnik gości uprzedził obrońcę i strzelił gola na 3-1. Na 5 minut przed końcem wynik ustalił Rokicki, który bezpośrednio z rzutu rożnego wkręcił "rogala" w dalszy róg, w "okienko"...

W ostatniej minucie Pogoń mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale po podaniu Oleksego bramkarz gości okazał się szybszy od Majewskiego.

zp,st

Walkower dla Pogoni Miechów

Komisja Gier Podokręgu PN Kraków przyznała walkower 3-0 dla drużyny Pogoni Miechów w przegranym przez nią meczu A klasy krakowskiej (gr. I) z Bibiczanką Bibice 1-4.

W spotkaniu 13. kolejki, rozegranym 5 listopada, w zespole Bibiczanki wystąpił Krzysztof Zawrzykraj, który powinien był pauzować po czwartej żółtej kartce.

Dzięki 3 punktom Pogoń wciąż liczy się w rywalizacji o awans do okręgówki.