Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Wicelider zdominował, a potem kontrolował

Czarni 03 Grzegorzowice - Michałowianka Michałowice 2-4 (0-3)

Gole: Adamek (wolny), Mazur - Klęk, Nwachukwu 2, Nosek

Czarni nie sprostali wiceliderowi tabeli - Michałowiance. Wynik 4-2 odzwierciedla wydarzenia na boisku, drużyną bezsprzecznie lepszą byli goście, prowadzili już nawet 4-0, ale miejscowi nie załamali się i do końca walczyli o bardziej korzystny rezultat.

W pierwszej połowie Michałowianka zdominowała Czarnych i na przerwę przyjezdni schodzili z trzema bramkami na koncie. Po przerwie zdobyli jeszcze czwartego gola i spokojnie prowadząc grę oddali Czarnym inicjatywę. Gospodarze mimo dużych strat starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Sygnał do ataku dał Sylwester Adamek, zdobywając w swoim stylu bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Kilka minut później w bliźniaczej sytuacji zamiast strzelać, sprytnie podał obok ustawionego muru do Zbigniewa Mazura, który z dużego kąta uzyskał drugą bramkę. Gospodarze do końca ambitnie walczyli, ale wynik nie uległ już zmianie.