Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Kontrowersje w Jerzmanowicach: po karnym posypały się kartki

Płomień Jerzmanowice - Tytan Polekarcice 3-3 (1-0)

2-1 Kurek 59
3-1 Kurek 73
3-2 Grzegórzko 80
3-3 Świder 85, karny
Sędziowali Artur Śliwa oraz Adam Budziński i Paweł Kuk. Żółte kartki: Kozera, Kołodziej, Zgoda, M. Mirek - Pisarski.
PŁOMIEŃ: M. Mirek - Zgoda, Pączek, Pogan, Kozera (81 Szlachta), Śladowski, Kołodziej, Kurek, Polak, Szwajcowski, B. Mirek.
TYTAN: A. Miśkowiec - Świder, Dudek, T. Grzegórzko, D. Grzegórzko (35 Kawalec), Ł. Grzegórzko, Kołodziejski, Pisarski, P. Miśkowiec, Wąs, Kowalski (55 Domagała).

W zaległym meczu 7. kolejki Płomień Jerzmanowice zremisował z Tytanem Polekarcice 3-3.

Pierwszą bramkową szansę mieli goście. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Świder przestrzelił z 2 metrów. Pięć minut później precyzyjnie wykonany rzut wolny z ponad 20 metrów i strzał Mirka dał prowadzenie Płomieniowi. Gospodarze mieli przewagę, ale goście umiejętnie się bronili, zaskakując chyba gospodarzy taką postawą. To zdawało się potwierdzać gol zaraz po przerwie - po indywidualnej akcji Świder wyrównał.

To zmobilizowało jerzmanowian, którzy wkrótce prowadzili po golach Kurka 3-1 i pewnie wydało im się, że wszystko już w tym meczu zostało ustalone. Tymczasem ambitnie grający goście nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W 80 min T. Grzegórzko zdobył kontaktowego gola, a w 85 min Świder z rzutu karnego wyrównał na 3-3. Sędzia podyktował jedenastkę za ciągnięcie za koszulkę, ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem gospodarzy, którzy protestując zarobili jeszcze trzy żółte kartki.