Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)

3-3 Burdzy 90+4

Żółte kartki: Kapusta, J. Knapik - Warkoczyński, Mirek.

VICTORIA: Kapusta - M. Dudek, D. Dudek, Tataruch, J. Knapik - Bartnik (72 Podgórski), M. Wosik (88 T. Wosik), K. Kwoka, Klita - Oczkowski, Gaudyn (90 Kołacz).

DULOWA: Bednarczyk - Jedynak, Burdzy, Witkowski, Kamiński, Warkoczyński (70 Kowalik), Łukasik, Ziernik, Barcik, Szuflik, Mirek (80 Malczyk).

Od pierwszej minuty obie drużyny dość często gościły pod polem karnym rywali. Tempo akcji mogło się podobać.

Już w 2. minucie, po błędzie Tatarucha oraz starciu M. Dudka z Mirkiem, na czystą pozycję wyszedł Szuflik, lecz przegrał pojedynek z Kapustą. Pierwszy celny strzał Victorii nastąpił w 5. minucie, gdy po podaniu Klity występujący tego dnia w ataku Oczkowski uderzył z ok. 20 m po ziemi, ale zbyt lekko. Minutę później piłkę do bramki gospodarzy wpakował Barcik, jednak znajdował się na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola. W 12. minucie Witkowski zdecydował się na silny strzał z dystansu, a Kapusta z trudem obronił. Kolejne minuty to kilka klarownych szans Victorii, jednak żaden z zawodników nie potrafił ich wykorzystać. Oczkowski po podaniu Gaudyna, zamiast odegrać z powrotem do partnera, zdecydował się na strzał, po którym futbolówka po rękach bramkarza powędrowała na róg. W 19. minucie po kornerze tym razem Gaudyn miał swoją szansę. Piłkę po strzale głową, do spółki wybili Bednarczyk z Łukasikiem. 3 minuty później osamotniony Bartnik został zauważony na prawej stronie przez Oczkowskiego, ale po podaniu grającego trenera uderzył wprost w bramkarza.

Niewykorzystane szanse gospodarzy zemściły sie 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Mirek. Victoria mogła wyrównać w 42. minucie za sprawą Gaudyna, który po podaniu Bartnika miał przed sobą jedynie Bednarczyka, ale niepotrzebnie podawał do Oczkowskiego, którego powstrzymał obrońca gości. 2 minuty później było  0-2. Podanie, tym razem z lewej strony, wykorzystał ponownie Mirek.

W drugiej połowie Victoria starała się odrobić stratę. W 54. minucie strzał Oczkowskiego ładnie obronił Bednarczyk. 10 minut później błąd popełnił Kapusta interweniując tuż za polem karnym, w efekcie sędzia podyktował rzut wolny. Strzał Witkowskiego nie był trudny do obrony. W 72. minucie Oczkowski pod bramką rywali ponownie podjął złą decyzję. Zamiast podać do lepiej ustawionego Klity, zdecydował sie na strzał, po którym bramkarz Dulowej wypiąstkował piłkę.

Gol kontaktowy padł dopiero w 84. minucie, gdy po strzałach Oczkowskiego i Tatarucha, ten drugi w końcu odczarował bramkę Bednarczyka. Minutę później faulowany w polu karnym był Podgórski i pewnym strzałem z 11 metrów Klita wyrównał. Kolejny gol mógł paść w 87. minucie, ale Podgórski przeszkodził Gaudynowi w oddaniu celnego strzału na bramkę gości, zabierając mu piłkę z głowy. W ostatniej minucie rzut wolny z prawej strony boiska z ok. 30 metrów wykonywał Klita. Futbolówka po dośrodkowaniu nie trafiła do żadnego z piłkarzy, za to znalazła się w siatce. To co wydawało się niemożliwe na 10 minut przed końcem, stało się rzeczywistością - Victoria wyszła na prowadzenie. Euforię piłkarzy i kibiców szybko przerwał kapitan gości Burdzy, który wykorzystał niefrasobliwość defensywy Victorii i w ostatniej akcji meczu, w 90+4. minucie, dał swojej drużynie 1 punkt.