Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)
Kto awansuje, kto spada? (stan na 14 czerwca)2011-06-14 16:54:00 RK

Piłkarski sezon 2010/2011 finiszuje. Po weekendowych meczach dokonujemy po raz trzeci przeglądu lig pod kątem awansów i spadków.


Przypomnijmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w sezonie 2011/2012:
- III liga będzie liczyć 16 zespołów (zamiast 18)
- powstaną dwie grupy IV ligi małopolskiej - wschodnia i zachodnia, po 16 zespołów każda
- zlikwidowane zostaną obie V ligi - krakowsko-wadowicka i tarnowsko-sądecka
- szóstym szczeblem rozgrywkowym (między IV ligą a A klasą) będzie klasa okręgowa: krakowska I, krakowska II, wadowicka, tarnowska i nowosądecka; krakowskie okręgówki będą się składały z zespołów z podokręgów Kraków, Myślenice, Wieliczka i - nowość - Olkusz
- w podokręgu krakowskim zmieni się struktura rozgrywek: będą trzy grupy A klasy (zamiast dwóch), trzy grupy B klasy (zamiast czterech) i trzy grupy C klasy (bez zmian)

Ze względu na ogromną ilość lig, skupiliśmy się na niższych szczeblach na tych z najmocniejszego i najliczniejszego podokręgu - krakowskiego.

SYMULACJA jakiej poniżej dokonaliśmy uwzględnia stan na dziś - wtorek, 14 czerwca.

I liga (koniec sezonu):

Sandecja Nowy Sącz - 4. miejsce
Kolejarz Stróże - 12. miejsce (zostaje w I lidze)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - 14. miejsce (zostaje w I lidze)

II liga wschód (koniec sezonu)

Okocimski Brzesko - 4. miejsce
Spadek: Puszcza Niepołomice

III liga (w sezonie 2011/12 - 16 drużyn)

Awans (1): Garbarnia Kraków (zapewniony awans)
Spadek (13-18): Naprzód Jędrzejów, Nida Pińczów, MKS Stąporków, Orlęta Kielce, Czarni Połaniec, Kmita Zabierzów (do KO, ewent. do IV ligi); Górnik Wieliczka, zajmujący 12. miejsce, potrzebuje 3 pkt w ostatnich 2 meczach, by zapewnić sobie utrzymanie

IV liga

Awans (1-2): Limanovia Limanowa, Lubań Maniowy
Spadek (15-16): Glinik Gorlice, MKS Alwernia

V liga, Kraków-Wadowice

Awans do IV ligi (1-8): Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, MKS Trzebinia/Siersza, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Sokół Przytkowice, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

V liga, Tarnów-Nowy Sącz

Awans do IV ligi (1-8): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, KS Tymbark, Watra Białka Tatrzańska, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Łosoś Łososina Dolna
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

VI liga krakowska:

Awans do IV ligi (1): Zieleńczanka Zielonki; spadek: Płomień Jerzmanowice

VI liga wadowicka:

Awans do IV ligi (1): Iskra Klecza Dolna

VI liga tarnowska:

Awans do IV ligi (1): Rylovia Rylowa

VI liga nowosądecka:

Awans do IV ligi (1): Ogniwo Piwniczna-Zdrój

Tak będzie w sezonie 2011/12

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 16):

Z IV ligi (5): Sandecja II Nowy Sącz, Orkan Szczyrzyc, Bocheński KS, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (8): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, KS Tymbark, Watra Białka Tatrzańska, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Łosoś Łososina Dolna
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka, 16):

Z IV ligi (7): Orzeł Balin, Hutnik Nowa Huta, Przeciszovia Przeciszów, Lotnik Kryspinów, IKS Olkusz, LKS Mogilany, Karpaty Siepraw
Z V ligi (8): Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, MKS Trzebinia/Siersza, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Sokół Przytkowice, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół
Z VI ligi (2): Zieleńczanka Zielonki, Iskra Klecza Dolna

W związku z tym, że do grupy zachodniej aktualnie kwalifikuje się więcej drużyn niż do wschodniej, Wydział Gier MZPN będzie musiał przesunąć 1 zespół z zachodniej do wschodniej (w grę mogłyby wchodzić Hutnik, Orzeł, Borek, Karpaty, Mogilany lub Halniak).

Klasa okręgowa - Wadowice (16)

Z IV ligi (1): MKS Alwernia
Z V ligi (2): UKS KS Chełmek, Skawa Wadowice
Z VI ligi (10): Jałowiec Stryszawa, Brzezina Osiek, MKP Unia Oświęcim, Iskra Brzezinka, LKS Skidziń, Jubilat Izdebnik, Cedron Brody, Zagórzanka Zagórze, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Zgoda Malec
Z A klasy (3): Orzeł II Balin, Soła Oświęcim, Babia Góra Sucha Beskidzka

Klasa okręgowa - Kraków I i II (32, podziału dokona Wydział Gier MZPN)

Z III ligi (1): Kmita Zabierzów (ewent. do IV ligi)
Z V ligi (6): Wróblowianka Wróblowice, Jordan Zakliczyn, Słomniczanka Słomniki, Tramwaj Kraków, Bronowianka Kraków, Skawinka Skawina
Z VI ligi krakowskiej (14): Wiślanie Jaśkowice, Clepardia Kraków, Świt Krzeszowice, Pogoń Skotniki, Sokół Kocmyrzów, Raba Dobczyce, Pcimianka Pcim, LKS Śledziejowice, Wieczysta Kraków, Hejnał Krzyszkowice, Proszowianka Proszowice, Gościbia Sułkowice, Grębałowianka Kraków, Nadwiślanka Nowe Brzesko
Z VI ligi wadowickiej (2-3): Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze, Promień Przeginia (???)
Z A klasy (5): Jutrzenka Giebułtów (Kraków I), Podgórze Kraków (Kraków II), Czarni Staniątki (Wieliczka), Sęp Droginia (Myślenice), Bukowianka Bukowno (Olkusz)
O pozostałe 3-4 wolne miejsca baraż wicemistrzów A klas: JKS Zelków, Liszczanka Liszki, Wiślanka Grabie, Orzeł Myślenice, Legion Bydlin

A klasa Kraków

Awans (2): Jutrzenka Giebułtów, Podgórze Kraków
Możliwy awans (2): JKS Zelków, Liszczanka Liszki
Spadek (3): Tonianka Tonie, Kosynierzy Łuczyce, LKS Libertów

W sezonie 2011/12 A klasa krakowska będzie się składała z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej.
Skład A klasy:

Z VI ligi (1): Płomień Jerzmanowice
Z A I (12-13): JKS Zelków (jeśli nie awansuje do KO), Michałowianka Michałowice, Błękitni Modlnica, Bibiczanka Bibice, Prądniczanka Kraków, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Płaszowianka Kraków, Strażak Goszcza, Partyzant Dojazdów, Bratniak Kraków, Wawel Kraków, Grzegórzecki Kraków
Z A II (13-14): Liszczanka Liszki (jeśli nie awansuje do KO), Piast Wołowice, Pozowianka Pozowice, Lotnik II Kryspinów, Radziszowianka Radziszów, Garbarnia II Kraków, Armatura Kraków, Prokocim Kraków, Kaszowianka Kaszów, Nadwiślan Kraków, Victoria Kraków, Wisła Jeziorzany, Bieżanowianka Kraków, Wisła Rząska

Z czterech grup B klasy krakowskiej awansuje w sumie 14-16 zespołów, czyli aktualnie (stan na dziś) pierwsze trzy zespoły z każdej plus 2-4 zespoły z czwartych miejsc.
Awans z B I (3-4): Zwierzyniecki Kraków, Czarni 03 Grzegorzowice, Dąbski Kraków, TS Rybitwy (???)
Awans z B II (3-4): Iskra Krzęcin, Borkowianka Borek Szlachecki, Płomień Kostrze, Gajowianka Gaj (???)
Awans z B III (3-4): Tęcza Piekary, Iskra Radwanowice, Dragon Szczyglice, Niegoszowianka Niegoszowice (???)
Awans z B IV (3-4): Juvenia Prandocin, Jastrzębiec Książ Wielki, Słomniczanka II Słomniki, Płomień Kościelec (???)

B klasa Kraków

B klasa krakowska będzie się składała w sezonie 2011/12 z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej. W tym sezonie awansują 3-4 drużyny z każdej grupy, spada po jednej.
Skład B klasy:

Z A klasy (1): LKS Libertów
Z B I (9-10): TS Rybitwy (jeśli nie awansują), TS Węgrzce, Orzeł Iwanowice, Wanda Nowa Huta, Prądniczanka II Kraków, Sparta Skrzeszowice, Bronowicki Kraków, Galicja Raciborowice, Błyskawica Wyciąże, KS Wróżenice
Z B II (9-10): Gajowianka Gaj (jeśli nie awansuje), Pychowianka Kraków, Cedronka Wola Radziszowska, KS Tyniec, Strażak Rączna, Rzozovia Rzozów, Albertus Kraków, Trzebol Wielkie Drogi, Salva Kraków, Strzelcy/Korona Kraków
Z B III (9-10): Niegoszowianka Niegoszowice (jeśli nie awansuje), Lot Balice, Iskra Czułów, Potok Więckowice, MKS Skała, Sportowiec Modlniczka, Fitball Szklary, Orlęta Rudawa, Maszycanka Maszyce, Orzeł Bębło
Z B IV (8-9): Płomień Kościelec (jeśli nie awansuje), Tytan Polekarcice, Spartak Charsznica, Spartak Wielkanoc-Gołcza, Wierzbowianka Wierzbno, Strażak Przybysławice, Pogoń Wronin, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice
Z C I (1): Powiśle Ochodza (ewent. Topór Aleksandrowice)
Z C II (1): Polonia Kraków
Z C III (1): Agricola Klimontów
Szansę na awans mają również wicemistrzowie grup C klasy - Sparta Przeginia Duchowna (ewent. Powiśle Ochodza), Trątnowianka Trątnowice i Energia Kozłów - bezpośrednio lub po barażu.

C klasa Kraków

Spadek z A i B: Tonianka Tonie (???), Kosynierzy Łuczyce (???), Tramwaj II Kraków (???), Porta Kraków, Francesco Olszanica, Nidzica Słaboszów
Rozgrywki w C klasie, w sezonie 2011/12, toczyć się będą w trzech grupach, po 12-14 zespołów w każdej.


RK


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty