Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)
Od I ligi do C klasy: Kto awansuje, kto spada?2011-06-03 19:53:00 RK

Piłkarski sezon 2010/2011 powoli dobiega końca. Mistrzostwo Polski jest tylko jedno i zdobyła je w tym roku krakowska Wisła. W pozostałych ligach najważniejsze są awanse i spadki, dlatego prześledziliśmy sytuację w poszczególnych klasach rozgrywkowych, od I ligi centralnej aż do C klasy krakowskiej.


Przypomnijmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w sezonie 2011/2012:
- III liga będzie liczyć 16 zespołów (zamiast 18)
- powstaną dwie grupy IV ligi małopolskiej - wschodnia i zachodnia, po 16 zespołów każda
- zlikwidowane zostaną obie V ligi - krakowsko-wadowicka i tarnowsko-sądecka
- szóstym szczeblem rozgrywkowym (między IV ligą a A klasą) będzie klasa okręgowa: krakowska I, krakowska II, wadowicka, tarnowska i nowosądecka; krakowskie okręgówki będą się składały z zespołów z podokręgów Kraków, Myślenice, Wieliczka i - nowość - Olkusz
- w podokręgu krakowskim zmieni się struktura rozgrywek: będą trzy grupy A klasy (zamiast dwóch), trzy grupy B klasy (zamiast czterech) i trzy grupy C klasy (bez zmian)

Ze względu na ogromną ilość lig, skupiliśmy się na niższych szczeblach na tych z najmocniejszego i najliczniejszego podokręgu - krakowskiego. Jedyną niejasnością dotyczącą A i B klasy była kwestia spadków. - Spada po jednym zespole z każdej grupy A i B klasy - wyjaśnił autorytatywnie Stanisław Dańda, przewodniczący Komisji Gier Podokręgu PN Kraków. Jednocześnie dodał, że z grupy I spadną dwie drużyny, które się wycofały na półmetku.

SYMULACJA jakiej poniżej dokonaliśmy uwzględnia stan na dziś (piątek, 3 czerwca). Po weekendzie i po następnych kolejkach mogą oczywiście nastąpić zmiany.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz - nie grozi jej ani awans, ani spadek
Kolejarz Stróże (zagrożony spadkiem)
Spadek (15-18): Termalica Bruk-Bet Nieciecza

II liga (wschód)

Okocimski Brzesko (aktualnie na 2. miejscu dającym awans)
Spadek: Puszcza Niepołomice

III liga (w sezonie 2011/12 - 16 drużyn)

Awans (1): Garbarnia Kraków
Spadek (13-18): Górnik Wieliczka, Nida Pińczów, MKS Stąporków, Orlęta Kielce, Czarni Połaniec, Kmita Zabierzów (do KO)
Ilość drużyn małopolskich spadających może się zmniejszyć o Górnika Wieliczka, jeśli zajmie 12. miejsce (czyli wyprzedzi Naprzód Jędrzejów)

IV liga

Awans (1-2): Limanovia Limanowa, Sandecja II Nowy Sącz
Spadek (15-16): Glinik Gorlice, MKS Alwernia

V liga, Kraków-Wadowice

Awans do IV ligi (1-7): MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół
(aktualnie spośród zespołów z miejsc 6-8 najlepszy bilans ma Borek - 6 pkt, druga jest Spójnia - 6, a trzeci Sokół - 3, który ma do rozegrania mecz u siebie z Borkiem)
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

V liga, Tarnów-Nowy Sącz

Awans do IV ligi (1-7): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Watra Białka Tatrzańska
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

Zespoły z 8. miejsc w V lidze - Sokół Przytkowice i Łosoś Łososina Wielka - zagrają baraż o awans, przegrany występować będzie w kl. okręgowej.

VI liga krakowska:

Awans do IV ligi (1): Wiślanie Jaśkowice; spadek: Płomień Jerzmanowice

VI liga wadowicka:

Awans do IV ligi (1): Iskra Klecza Dolna (lepszy bilans bezpośrednich meczów z Jałowcem)

VI liga tarnowska:

Awans do IV ligi (1): Rylovia Rylowa (lepszy bilans bezpośrednich meczów z Jadowniczanką)

VI liga nowosądecka:

Awans do IV ligi (1): Ogniwo Piwniczna-Zdrój

Tak będzie w sezonie 2011/12

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 16):

Z IV ligi (5): Lubań Maniowy, Bocheński KS, Orkan Szczyrzyc, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (7): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Watra Białka Tatrzańska
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka, 16):

Z III ligi (1): Górnik Wieliczka
Z IV ligi (7): Orzeł Balin, Przeciszovia Przeciszów, Hutnik Nowa Huta, Lotnik Kryspinów, Karpaty Siepraw, IKS Olkusz, LKS Mogilany
Z V ligi (7): MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół
Z VI ligi (2): Wiślanie Jaśkowice, Iskra Klecza Dolna

Do jednej z grup IV ligi dojdzie jeszcze zwycięzca barażu dla zespołów z 8. miejsc w V lidze (Sokół Przytkowice - Łosoś Łososina Dolna).

W związku z tym, że do grupy zachodniej aktualnie kwalifikuje się więcej drużyn niż do wschodniej, Wydział Gier MZPN będzie musiał przesunąć 1-2 zespoły z zachodniej do wschodniej (w grę mogłyby wchodzić Górnik Wieliczka, Hutnik, Orzeł, Borek, Karpaty, Mogilany lub Halniak).

Klasa okręgowa - Wadowice (16)

Z IV ligi (1): MKS Alwernia
Z V ligi (2-3): Sokół Przytkowice (jeśli zajmie 8. miejsce i przegra baraż o awans), UKS KS Chełmek, Skawa Wadowice
Z VI ligi (9-10): Jałowiec Stryszawa, MKP Unia Oświęcim, Brzezina Osiek, Iskra Brzezinka, LKS Skidziń, Jubilat Izdebnik, Cedron Brody, Zagórzanka Zagórze, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Zgoda Malec (???)
Z A klasy (3): Orzeł II Balin, Soła Oświęcim, Babia Góra Sucha Beskidzka

Klasa okręgowa - Kraków I i II (32, podziału dokona Wydział Gier MZPN)

Z III ligi (1): Kmita Zabierzów
Z V ligi (6): Wróblowianka Wróblowice, Jordan Zakliczyn, Słomniczanka Słomniki, Tramwaj Kraków, Bronowianka Kraków, Skawinka Skawina
Z VI ligi krakowskiej (14): Zieleńczanka Zielonki, Clepardia Kraków, Świt Krzeszowice, Pogoń Skotniki, Raba Dobczyce, Sokół Kocmyrzów, Pcimianka Pcim, LKS Śledziejowice, Hejnał Krzyszkowice, Wieczysta Kraków, Grębałowianka Kraków, Proszowianka Proszowice, Gościbia Sułkowice, Nadwiślanka Nowe Brzesko
Z VI ligi wadowickiej (2-3): Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze, Promień Przeginia (???)
Z A klasy (5): Jutrzenka Giebułtów (Kraków I), Podgórze Kraków (Kraków II), Czarni Staniątki (Wieliczka), Sęp Droginia (Myślenice), Bukowianka Bukowno (Olkusz)
O pozostałe 3-4 wolne miejsca baraż wicemistrzów A klas: JKS Zelków, Liszczanka Liszki, Wiślanka Grabie, Orzeł Myślenice, Legion Bydlin

A klasa Kraków

Awans (2): Jutrzenka Giebułtów, Podgórze Kraków
Możliwy awans (2): JKS Zelków, Liszczanka Liszki
Spadek (3): Tonianka Tonie, Kosynierzy Łuczyce, LKS Libertów

W sezonie 2011/12 A klasa krakowska będzie się składała z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej.
Skład A klasy:
Z VI ligi (1): Płomień Jerzmanowice
Z A I (12-13): JKS Zelków (jeśli nie awansuje do KO), Michałowianka Michałowice, Błękitni Modlnica, Bibiczanka Bibice, Prądniczanka Kraków, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Bratniak Kraków, Płaszowianka Kraków, Strażak Goszcza, Partyzant Dojazdów, Wawel Kraków, Grzegórzecki Kraków
Z A II (13-14): Liszczanka Liszki (jeśli nie awansuje do KO), Piast Wołowice, Pozowianka Pozowice, Lotnik II Kryspinów, Radziszowianka Radziszów, Garbarnia II Kraków, Armatura Kraków, Kaszowianka Kaszów, Prokocim Kraków, Victoria Kraków, Wisła Jeziorzany, Nadwiślan Kraków, Bieżanowianka Kraków, Wisła Rząska

Z czterech grup B klasy krakowskiej awansuje w sumie 14-16 zespołów, czyli aktualnie (stan na dziś) pierwsze trzy zespoły z każdej plus 2-4 zespoły z czwartych miejsc.
Awans z B I (3-4): Zwierzyniecki Kraków, Czarni 03 Grzegorzowice, Dąbski Kraków, TS Rybitwy (???)
Awans z B II (3-4): Iskra Krzęcin, Borkowianka Borek Szlachecki, Gajowianka Gaj, Płomień Kostrze (???)
Awans z B III (3-4): Tęcza Piekary, Iskra Radwanowice, Dragon Szczyglice, Niegoszowianka Niegoszowice (???)
Awans z B IV (3-4): Juvenia Prandocin, Jastrzębiec Książ Wielki, Tytan Polekarcice, Słomniczanka II Słomniki (???)

B klasa Kraków

B klasa krakowska będzie się składała w sezonie 2011/12 z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej. W tym sezonie awansują 3-4 drużyny z każdej grupy, spada po jednej.
Skład B klasy:
Z A klasy (1): LKS Libertów
Z B I (9-10): TS Rybitwy (jeśli nie awansują), TS Węgrzce, Orzeł Iwanowice, Wanda Nowa Huta, Sparta Skrzeszowice, Bronowicki Kraków, Prądniczanka II Kraków, Galicja Raciborowice, Błyskawica Wyciąże, KS Wróżenice
Z B II (9-10): Płomień Kostrze (jeśli nie awansuje), Strażak Rączna, Pychowianka Kraków, Cedronka Wola Radziszowska, KS Tyniec, Rzozovia Rzozów, Trzebol Wielkie Drogi, Albertus Kraków, Salva Kraków, Strzelcy/Korona Kraków
Z B III (9-10): Niegoszowianka Niegoszowice (jeśli nie awansuje), Lot Balice, Iskra Czułów, Potok Więckowice, Sportowiec Modlniczka, MKS Skała, Orlęta Rudawa, Fitball Szklary, Maszycanka Maszyce, Francesco Olszanica
Z B IV (8-9): Słomniczanka II Słomniki (jeśli nie awansuje), Płomień Kościelec, Spartak Charsznica, Wierzbowianka Wierzbno, Pogoń Wronin, Spartak Wielkanoc-Gołcza, Strażak Przybysławice, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice
Z C I (1): Topór Aleksandrowice
Z C II (1): Polonia Kraków
Z C III (1): Agricola Klimontów
Szansę na awans mają również wicemistrzowie grup C klasy - Powiśle Ochodza, Trątnowianka Trątnowice i Polonia Więcławice - bezpośrednio lub po barażu.

C klasa Kraków

Z A i B: Tonianka Tonie (???), Kosynierzy Łuczyce (???), Tramwaj II Kraków (???), Porta Kraków, Orzeł Bębło, Nidzica Słaboszów
Rozgrywki w C klasie, w sezonie 2011/12, toczyć się będą w trzech grupach, po 12-14 zespołów w każdej.


RK


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty