Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne
Polacy bohaterami Pucharu Niemiec, Lewandowski z hat-trickiem2012-05-12 22:50:00

Mistrz Niemiec Borussia Dortmund  z trzema Polakami w składzie zdobyła Puchar Niemiec. W finałowym meczu pokonała Bayern Monachium 5-2, a hat-trick ustrzelił w tym spotkaniu kończący fantastyczny sezon Robert Lewandowski.

Jakub Błaszczykowski asystował przy pierwszym golu dla Borussii, w polu karnym minął obrońcę i wyłożył futbolówkę Kagawie, który dopełnił dzieła. W 25 min Bayern wyrównał z rzutu karnego za faul bramkarza Weindenfellera. Jedenastkę pewnie wykorzystał Arjen Robben. Bramkarz mistrza Niemiec został zmieniony w 34 min, ucierpiał w starciu z początku spotkania.

Do przerwy Borussia zdobyła jeszcze dwie bramki. Najpierw z rzutu karnego - po faulu Boatengi na Błaszczykowskim- jedenastkę wykorzystał Hummels. W doliczonym czasie I połowy przypomniał o sobie Lewandowski, zdobywając trzeciego gola dla Borussii.

W drugiej połowie dorzucił jeszcze dwa, w 58 min i w 80 min. Przy ostatniej bramce podawał Piszczek, który sam najpierw strzelał na bramkę, a gdy bramkarz wypuścił piłkę rąk przejął ją i podał do rodaka, który posłał piłkę do pustej już bramki.

Bayern odpowiedział tylko golem Riberry'ego. Mecz oglądał sir Alex Ferguson, ponoć zainteresowany Kagawą.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 5:2 (3:1)