Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne
Gol Lewandowskiego dał wygraną Borussii Dortmund z Bayernem2012-04-11 21:57:00

W środowym meczu 30. kolejki Bundesligi doszło do ciekawego meczu w Dortmundzie, gdzie przewodząca w tabeli Borussia podejmowała drugi Bayern Monachium i wygrała 1-0. Na cztery kolejki przed finiszem tytuł dla Borussii jest niemal pewny.

Jedynego gola strzelił w 77 minucie Robert Lewandowski, który po strzale zza linii pola karnego Grosskreutza - stojąc tyłem do bramki - trącił piłkę piętą. Oprócz Lewandowskiego grali także Piszczek i Błaszczykowski.

Lewandowski w tym świetnym spotkaniu trafił także w słupek, a w dodatkowym czasie gry w poprzeczkę. Także Bawarczycy mieli swoje okazje. W 85 minucie Robben nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Weidenfellera), a 90 minucie nie trafił z bliska do bramki po odbiciu się piłki od poprzeczki. Mecz oglądało 80 tysięcy widzów, a kibice w Polsce mogli zobaczyć w akcji trzech reprezentantów kraju dzięki transmisji w Eurosporcie.