Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Serie A
Włochy: Boruc puścił dwa gole, ale wygrywa2011-02-13 14:55:00

W pierwszym niedzielnym meczu włoskiej Serie A doszło do spotkania US Palermo  Fiorentina. Wygrali goście 4-2, Artur Boruc puścił dwa gole, ale "Viola" ma powody do radości, bowiem to pierwszy wyjazdowy komplet punktów w tym sezonie!

Piąte w tabeli Palermo było faworytem potyczki, bowiem wygrało siedem kolejnych spotkań na stadionie Renzo Barbera. I z przebiegu gry przypuszczenia potwierdzały się. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie i do 70 minuty nic nie wskazywało na ich porażkę. Wówczas wyrównał Michele Camporese po centrze z rzutu rożnego. Osiem minut później dopiero wprowadzony na murawę Serb Adem Ljajić dośrodkował, a próbujący wybić futbolówkę Cesare Bovo uczynił to tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Ljajić miał także udział przy ostatnim golu, a po jego wrzutce Riccardo Montolivo ustalił wynik meczu.

Po chwilowej zadyszce i dwóch remisach wreszcie lider Serie A  AC Milan sięgnął po komplet punktów. I to w wielkim stylu pokonując w sobotę aż 4-0 Parmę. Dwa efektowne gole strzelił Brazylijczyk Robinho, a na wyróżnienie zasłużył także Cassano, który oprócz bramki zaliczył dwie asysty.

US Palermo – Fiorentina 2-4 (1-1)