Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Ligue 1
FRANCJA: Lille dogoniony
27.02.2011 23:43 -

Zespół Lille stracił już całą swoją przewagę w lidze francuskiej. Po remisie u siebie z Lyon 1-1 tyle samo punktów ma już Rennes, a za plecami czają się Marseille i PSG, a także Lyon.

więcej »
FRANCJA: Niechlubny rekord Auxerre
26.02.2011 23:58 -

Drużyna Auxerre, przegrywając na wyjeździe z Bordeaux 0-3, zanotowała 12. kolejny mecz bez zwycięstwa, czym wyrównała niechlubny rekord klubowy z sezonu 1998/99.

więcej »
FRANCJA: Jeleń strzelił gola z gorączką
19.02.2011 22:57 -

Ireneusz Jeleń strzelił wyrównującego gola dla Auxerre na 6 minut przed końcem meczu z outsiderem Arles-Avignon. Reprezentant Polski w zasadzie nie powinien grać, gdyż dopadła go angina i jeszcze rano miał 39 stopni gorączki...

Pierwsza od 4 miesięcy porażka Lille

więcej »
FRANCJA: Szczęśliwa trzynastka Lille
13.02.2011 23:18 -

Lider francuskiej Ligue 1 - Lille już od 13. meczów nie doznał porażki. Dziś późnym wieczorem drużyna Ludovika Obraniaka pokonała Toulouse 2-0. Reprezentant Polski wszedł na boisko dopiero w 89. minucie, zastępując najlepszego strzelca zespołu - Sowa.

więcej »
FRANCJA: Gol Dudki, Jeleń wygwizdany
06.02.2011 23:48 -

Dariusz Dudka zdobył gola w 86. minucie, dzięki czemu zespół Auxerre zremisował z liderem ligi francuskiej - Lille 1-1.

więcej »
FRANCJA: Sensacja nazywa się Chambery
03.02.2011 00:25 -

Do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Francji awansowała drużyna Chambery, która na co dzień występuje w lidze CFA2, stanowiącej piąty szczebel rozgrywkowy. "Piątoligowcy" wyeliminowali w poprzednich rundach dwa zespoły z Ligue 1 - Monaco i Brest, a w środę wurzucili za burtę kolejny - Sochaux!

więcej »
FRANCJA: Bez niespodzianek
30.01.2011 23:51 -

W niedzielnych trzech meczach Ligue 1 nie było niespodzianek, może poza spotkaniem Monaco z Marseille, w którym przedostatni w tabeli gospodarze zremisowali z OM mającym wysokie aspiracje.

więcej »
FRANCJA: Lille z bezpieczną przewagą
29.01.2011 23:42 -

Piłkarze Lille mają 4 punkty przewagi w rozgrywkach Ligue 1. W dzisiejszym meczu pokonali Lens 1-0. Jedynego gola zdobył De Melo, który wszedł 9 minut wcześniej za najlepszego strzelca drużyny - Sowa. Ludovic Obraniak grał od 58. minuty za Balmonta, reprezentant Polski asystował przy zwycięskiej bramce.

więcej »
FRANCJA: Powrót Jelenia
15.01.2011 23:58 -

Po przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Ireneusz Jeleń. Reprezentant Polski i napastnik Auxerre wszedł w 78. minucie za Oliecha w meczu ekstraklasy francuskiej z Monaco. Całe spotkanie rozegrał Dariusz Dudka, ale otrzymał jedną z najniższych not.

więcej »
FRANCJA: Amatorzy eliminują zawodowców
08.01.2011 22:56 -

Chambery występuje w CFA 2, a Monaco w Ligue 1. Cztery klasy różnicy, ale na boisku nie było tego widać. W 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Francji amatorzy wyeliminowali drużynę z ekstraklasy, wygrywając po karnych 3-2 (w normalnym czasie 1-1).